| marcel18 a întrebat:

sunt nou aici, am si eu o intrebare pentru cine vrea sa ma asculte. Acum o saptamana, am facut o escapada la munte cu prietenii, doar noi baietii. De la una la alta, ne plictiseam, si ne-a venit ideea sa facem o orgie cum, nu era nicio femeie prin apropiere la mai putin de 50 de km. La momentul respectiv ma simteam foarte bine. Problema e ca de atunci ma simt mai atras de barbati decat de femei. Cred ca il iubesc pe prietenul meu cel mai bun. Ce se intampla?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ok, hai să-ţi explic.
Am citit într-o carte intitulată "Orientrările sexuale şi problemele lor" scrisă de un sexolog norvegian care spunea cam aşa: (nu pun ghilimele pentru că e citat aproximativ)
Există 7 grade ale sexualităţii umane. 1 - Total heterosexual... 4 - Bisexual... 7 - Total homosexual/lesbiană.
Stadiile 2 şi 3 fiind mai degrabă heterosexual dar uneori mai merge şi cineva de acelaşi sex iar stadiile 5 şi 6 reprezentând "mai degrabă homosexual/lesbiană dar mai merge şi câte cineva de sex opus".
Acelaşi autor spunea că stadiile 1 şi 7 ale sexualităţii sunt atinse de maxim 2% din populaţia planetei.
Prin urmare, până şi cei/cele mai hetero dintre hetero au avut măcar o fantezie cu o persoană de acelaşi sex, s-au masturbat în faţa unei persoane de acelaşi sex, sau măcar s-au gândit o dată în viaţă "oare ce-ar fi?". Valabil şi pentru cei mai gay dintre cei mai gay care sigur s-au gândit măcar o dată la o persoană de sex opus.
Încheind cu teoria, ce vreau eu să-ţi spun este că nu trebuie să te judeci aspru şi nici să te grăbeşti să tragi concluzii pripite.
Nu ai cum să ştii că eşti gay, mai ales dacă până acum, la 18 ani, nu te-ai simţit gay.
Poate într-un viitor, să spunem... peste 10 ani, să ştii sigur că eşti gay dacă până atunci doar de bărbaţi te vei simţi atras.
Ce se întâmplă? Ai avut o experienţă homosexuală care ţi-a plăcut în urma căreia te-ai ales şi cu o atracţie faţă de un bărbat. Atât şi nimic mai mult!
Nu e nimic de judecat şi nimic de condamnat!
E foarte posibil ca această atracţie să dispară peste câteva luni.
Oricum, observă-te cu atenţie şi judecă în funcţie de ce simţi tu şi nu în funcţie de ce crede lumea că lumea mănâncă mult rahat şi oamenii-s mai câini decât câinii dar... ştii cum e: "Câinii latră, caravana trece." şi "Câinele moare de drum lung şi lumea de grija altuia".
Succes!

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mda! Este o problema. Posibil sa fi bisexual, daca inainte ai facut sex si cu fete! Dar este posibil ca experienta asta a ta homosexuala sa te fi socat si sa nu mai vezi clar orientarea ta sexuala! Viata iti va arata cum sa faci! Oricum vei fi, cauta sa fi fericit!

| Азбука a răspuns:

Sper ca si el sa simta acelasi lucru, si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Weei pai s-ar putea sa confunzi lucrurile.probabil ca e ceva trecator avand in vedere ca e primul baiat p care "il placi"... incearca sa iesi cu fete sa vezi.

| Georgiana2905 a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Nu inteleg de ce atata lumea judeca asemenea chestii. Asa a fost sa fie. Probabil in preajma acelor baieti te-ai simtit mai bine decat cu o fata. Asta nu inseamna ca esti gay sau chestii de genu. Si stii ceva... fruntea sus. Eu sunt hetero dar imi mentin parerea. Acum faci ce vrei. poate vei gasi fata potrivita pentru a te simti la fel de bine-sau poate nu. Tu vei stii mai bine

Răspuns utilizator avertizat
| pacalici a răspuns:

Ma nu-s ce naiba sa zic de tine dar cred ca este ceva de ras ca daca am fi si noi an locul tau ne-am simti altfel. Poate u esti atras de baieti an loc de fete dar eu zic sa ancerci sa lasi de-o parte asta si sa ancerci sa faci sex cu o fata.

| mon@29 a răspuns:

Altu...vai de Romania noastra...fratzilor dumnezeu o lasat pe pamant fata si baiat cu un scopoh go on

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Poate e doar o perioada mai ciudata in care sentimentele iti joaca feste...de la a credea si pana la a fi sigur e cale lunga ia gasesteti o fata si dupa aceea vezi u...cum mai e cu sentimentele alea ciudate

| de a răspuns:

Gay. Asa cred. Nu?

| DeadlyJokes a răspuns:

Oare ce se intampla? Esti gaylaughing

| Cherisheverything a răspuns:

Se apropie craciunul.

| Zamfir_2974 a răspuns:

Esti fetyta dragule :=(

| hhk a răspuns:

Eh:prima laba in grup... o sa mai facetilaughing... dar fara vreun contact intre voi ca de acolo nu stiu ce sa zic

| GruzieSmile a răspuns:

Daca u esti fericit asta e tot ce conteaza. O viata aihappy fa ce iti place tie cel mai multbig grin Nu e o rusine sa iti arati afectiunea fata de o persoana de acelasi sex... incearca sa discuti cu prietenul tau, insa nu ii spune din prima, s-ar putea sa te considere un ciudat si sa se distanteze de tine asteapta momentu potrivit, vezi daca da si el semne si atunci vei sti cu adevarat ce este bine sa faci.Baftahappy

| Istrate_5519 a răspuns:

E mai complicat daca sunteti doi, no sa stiti care e fetita si care e baiatu laughing