| aalina51 a întrebat:

Buna, sunt noua. Ajutati-ma cu un sfat va rog sad. Am avut o relatie de 11 luni cu un baiat, totul a mers bine pana cand au aparut rezultatele de admitere la liceu,eu trebuia sa plec din oras si sa stau la camin.Nu a fost de acord a inceput, ca eu imi voi gasi altul si asa mai departe. Inainte cu o saptamana sa inceapa scoala sa aud ca vrea sa ne despartim. Il iubeam, asa ca nu am fost de acord, dar am acceptat pana la urma. De atunci nu am mai vorbit, si mi-e asa de greu fara el de atata timp adica de anul trecut, si inca nu l-am uitat sad. Ce as putea sa fac sa-l uit, sa nu ma mai gandesc la el, sa-l caut nu pot, fiindca are prietena acum`. Ce as putea sa fac? Ajuntati-ma va rog :-

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Doamne! Deci v-ati despartit PREVENTIV... adica pentru ceea ce S-AR FI PUTUT intampla.
Ce prostie.
Si noi am trecut prin asta dar i-am demonstrat ca poate avea incredere in mine,ca nu fac prostii si uita-ne si acum impreuna.
Sau poate ca nu asta era adevaratul motiv. Poate ca l-a durut ca o sa fii departe de el o perioada si ca o sa te vada putin. Desi,daca te iubea, avea rabdare.

In fine,ce sa faci?! Pai gandeste-te ca nu te-a meritat,ca desi a incercat sa arunce vina pe tine ca te-ai duce tu cu alti baieti, pana la urma el a fost cel care a facut asta si si-a facut chiar si prietena.

Concentreaza-te pe iesiri in oras, intra in vorba cu alti baieti si daca e sa se intample, se va intampla. Evita sa-ti creezi zile triste.
De exemplu eu cand eram trista din asemenea motive mereu ascultam melodii triste ceea ce ma facea sa ma simt si mai rau. Sa nu faci la fel. Cand esti trista, asculta muzica vesela, vorbeste pe mess chiar si cu necunoscuti dar fa ceva, orice.

Ai sa vezi ca vei depasi momentul.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
estri tanara/frumoasa/continua studiile si fa-ti prieteni noi..banuiesc ca esti in clasa a 9 ..asa ca e timp si pentru iubire..toate la timpul lor, concentreaza-ti toata atentia pe invatat, intareste-te singura si fa-ti un rost in viata.
O seara bunahappy

| Alexandra18mai a răspuns:

Poti sa incerci sa iti gasesti un alt prieten si sa ii areti ca si tu ai trecut peste ca si el. In viata vei vedea ca o sa te mai desparti si de alti baieti. Daca el era alesul nu cred ca te parasea atat de usor sad Iti urez succes in continuare, nu trebuie sa fi trista happy

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie decat sa accepti realitatea, relatia voastra s-a sfarsit. Asa cum este si normal, urmeaza alta.

| Azµre a răspuns:

Să sari în sus de bucurie că ai scăpat de el și să nu te mai gândești la el! Sunt atâția băieți!

| gazza01 a răspuns:

Gaseste'ti alt prieten si deschide'ti inima pentru a te indragosti de el!

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,rupe toate amintirile cu el si arunca toate cadourile primite de la el.

| spike755 a răspuns:

Da-mi id-ul tau de mes si in cateva zile ai uitat de el devil (sunt magician la circ) glumeam la faza cu circu