| RPA09 a întrebat:

Deci:Imi place fata asta.Am cunoscut-o la liceu in consiliul elevilor si initial nu era decat o relatie de amicitie. Apoi am inceput sa vorbim pe facebook si am inceput s-o plac.Am ajuns sa ma gandesc non-stop la ea.Am invitat-o in oras si a acceptat.
Ziua a decurs in felul urmator:
Dimineata (cand vorbeam pe chat) am suparat-o si nu a mai vrut sa ne vedem, si a spus ca nu mai vine.Eu am zis ca merg si o astept toata ziua (ceea ce am si facut) iar ea a spus ca merg degeaba.Am mers in oras, am luat si un trandafir si vreo 3-40 de baloane (am facut 3-4 gafe majore si am luat cate 10 pentru fiecare) si am mers la locul stabilit.Am asteptat doua ore, apoi i-am trimis mesaj sa stie unde anume sunt.Mi-a raspuns "Ti-am spus ca nu vin", iar eu am replicat "Ti-am spus ca astept toata ziua". Dupa sms-ul asta mi-a trimis altul in care mi-a spus sa ma duc la o terasa.Cum am taiat-o din loc fara sa ma gandesc, am uitat baloanele, si am ajuns acolo doar cu trandafirul si inelul (voiam sa il dau cand o intrebam daca vrea sa fie cu mine).Si era acolo cu o prietena.Am stat cu ele la masa, am discutat si dupa ne-am ridicat sa plecam.Cand sa ne despartim (fiecare unde trebuia sa se duca) ea i-a zis la prietena ei sa o ia in fata ca vine in 5 minute.I-am zis sa inchida ochii,la care ea "Nu ma saruti,nu?".eu am spus ca nu si sa intinda mana.Ea "asa sau asa?" (cu palma in sus sau in jos).Eu "Cum vrei".A ales cu palma in sus, iar eu "Intoarce-o".Si cand sa-i pun inelul pe deget, a tras mana si a zis ca nu poate accepta.Eu "Trandafirul e doar o formalitate, asta e floarea pe care ti-o dau" (nu am zis ca trandafirul avea un model de floare).Si a spus n-o sa-l poarte ca nu suntem impreuna.Si atunci am intrebat-o daca vrea.A spus "Nu ca eu la anul o sa fiu in a 12-a si o sa invat.Sti tu cum sunt.Ia-l inapoi".Eu "Pastreaza-l".M-am uitat putin in jos si dupa "Hai du-te ca te asteapta prietena".Ne-am despartit dupa ce ne-am pupat si am zarito cand s-a uitat inapoi dupa mine.Atunci (nu stiu de ce) am facut cale intoarsa si m-am dus dupa ea.Am ajuns-o si am sarutat-o.Ea a spus "Nu pot sa cred ca ai facut asta.Vai ce m-ai speriat.Mi-am scapat si inelul".m-am uitat imprejur si cand l-am zarit l-am ridicat si i l-am dat. Apoi m-a intrebat "De ce" si eu "Nu stiu.tot ce vreau este o sansa. Vrei sa fi cu mine? DA sau NU?".Ea "Nu stiu",iar eu "Nu sti daca vrei sau daca poti".Ea "ambele".Eu atunci gandeste-te si imi spui..." (aici s-a bagat peste mine) "Da,iti spun maine".eu "Nu, imi spui cand o sa fi pregatita", iar ea "Adica o sa ma astepti.Nu stiu.Nu mai vorbi cu mine azi.trebuie sa ma gandesc".Eu "Te caut eu sau ma cauti tu?".Ea "Te caut eu".
Mentionez ca sunt genul "atipic" si ca incerc sa ies in evidenta printre baieti cu manierele si atentia pentru detalii.
Pareri? Am facut bine? Ma place? Ce credeti ca o sa aleaga?

3 răspunsuri:
| Nick9401 a răspuns:

O fata se cuceresti cu timpul, Trebuie sa ai rabdare cu ea si sa nu te grabesti..reactia ei o fost una normala, Inciarca sa esi cu ea un timp si o sa iti dai siama singurel daca te place sau nu... nu-i arata ei asta ca esti disperat dupa ea ca asa isi pierde interesul ..inciarca sa iesi mai des cu ea.dar nu ff des.fa-o sa se simta bine cu tn...fii comunicativ sa nu se pliktisiasca..Inciarca sa o cunosti mai bine ca sa-ti dai siama ce-i place ce nu etc. ai rabdare daca o inviti in oras si te refuza nu insista lasa pe altadata. nu uita fa-o sa zimbiasca cit mai des. iti repet nu te grabi ai rabdare! Bafta

| RPA09 explică:

Merci.Dar de exemplu tocmai acum a intrat pe chat si mi-a scris "Tu chiar stii sa faci o fata sa se gandeasca la tine".

| Nick9401 a răspuns (pentru RPA09):

Succese! pot sa-ti mai dau citeva sfaturi! Ca de exemplu daca esi cu ea in oras azi, nu o mai invita si a doua zi laso sa se gindeasca cum o fost s-a analizeze invit-o a doua oara dupa vreo 4 zile..Nui scrii mesaje des fetele nu iubesc asta. Aratai ca o placi dar totusi arata-i ca si fara dinsa poti trai si te simti bine, nu fi disponibil tot timpul pentru ea, Nui fa orce favor, tu trebuie difiecare cind iesi cu ea sa vorbesti in asa fel ca ea dupa asta sa se gindeasca la tine cit de fain esti...si dupa un timp dupa ce vezi ca mergi poti sa-i spui de acestia( tu esti fata care ai cautat-o de ca tu in trinsa vezi o fata deosibeta si ca ai putea avea incredere chiar daca ai fi distant ..etc etc cit mai multe de acestea)