| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt noua pe aici :d as dori sa imi dati si mie cateva sfaturi.sunt casatorita dar am niste sentimente pentru cineva ´´casatorit´´ ns ce sa fac,,, nu vreau sa distrug casnicia lui,, dar sentimentele ma fac uneori sa nu gandesc lucid,,,, oare el cauta la mine doar sex...(tin sa mentionez ca ink nu am ajuns la aceest capitol )si de aia mi-e frica sa si ajung ca nu cumva sa sufar sa aflu ca ma vrea doar pentru sex,, pls un sfat,, si fiti intelegatori laughingmultumesc anticipat

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Qerida,calmeaza-te,dar calmeaza-te de tot.
Pentru sex te vrea si,probabil,i-ai scos sufletul daca inca n-ati ajuns la acest capitol.
Tu crezi ca "dragostea vesnica" pe care ti-o jura,poate sa fie reala,cand o spune un barbat insurat?
Spune-mi,te rog,ce i-ar putea lipsi?
O mancare calda,un pat curat,o vorba buna,le are.
La el in casa,indiferent de ce-ti spune.
Doar s-a plictisit,ai aparut tu,ii pari interesanta,te place in mod sigur si o sa stea langa tine pana ii cedezi.
Pe urma,va incepe sa aiba probleme,sa trebuiasca sa fie acasa,sa te roage sa ai rabdare...
Nu fii naiva, ca sa nu spun nimic altceva.
Pastreaza ce ai, oricat de greu ti-ar fi.Adu-ti aminte ca,odata,demult,iti iubeai sotul...Ce s-a schimbat? De ce s-a schimbat?
Eu te cred ca esti indragostita acum de altul, dar calmeaza-te.
Sa nu ajungi sa te dai cu capul de pereti de ce prostie ai facut, mai ales ca exista si un copil la mijloc!
Ai grija!

| MMihai a răspuns:

Dacă ești măritată dar te gândești la alții înseamnă că totuși căsnicia ta nu merge bine și poate ar fi bine să îți pui problema divorțului.
Orice om normal care se gândește să se încurce de o manieră sau alta cu o femeie, presupune că va face și sex cu acea femeie, și oricum el știe că ești măritată și te încadrează la grupa femei, nu la grupa fete virgine.

| MMihai a răspuns:

Nu cunosc deloc situația ta și nu știu ce sfat să îți dau!
Nici nu știu cum este mai bine să faci!
De fapt, ce nu merge în relația ta cu soțul tău?
Tu ce meserie ai și el ce meserie are?
Tu ce pregătire profesională ai și el /soțul ce pregătire profesională are?
Ce vârstă ai tu?
Dar soțul?
O treabă care merge prost de mai mulți ani are mai multe șanse să meargă din prost în și mai prost!
Când am spus să te gândești la divorț nu am spus și să divorțezi.
Ce educație teribilă primește copilul când tată-su este căsătorit cu mă-sa iar mă-sa este în pat cu alții și taică-su cu altele?
Ce să zic?
Că nu știu situația voastră reală iar pe site nu îmi vei spune nimic!

Mihaidavidoglu1954@gmail.com
Telefon o21-

| MMihai a răspuns:

1...Trebuie să îl uiți pe acest individ căsătorit și să nu te încurci cu el.
2...Trebuie să te încurci cu unul necăsătorit, că poate fi eventual ceva de viitor, sau pragmatic tu nu poți face sex cu amantul decât când poți tu și unul căsătorit poate face sex cu tine când are liber de la nevastă și cele două tipuri de timpi disponibil nu se vor suprapune decât mult prea rar.
3... Divorțul trebuie pregătit cu grijă.
.3.1... Îmbunătățirea pregătirii profesionale
a) Limba Engleză
b) perfecționarea lucrului cu calculatorul
c) Îmbunătățirea pregătirii tale profesionale de bază, în meseria pe care o ai
d) Eventuală policalificare
e) alte aspecte particulare
iar acestă,, divorțul trebuie pregătit ", nu implică și divorț, ci o posibilitate de a câștiga Tu mai bine!
Am priceput că nu ai urmat nici o post liceală!
Eu am niște cărți în format electronic, cam 80 de G, (de fapt mai multe giga dar sunt și f multe dubluri. ). Multe dintre ele sunt în engleză și multe despre calculatoare și lucru la / cu un calculator.
Dacă vrei să dai un milion și jumătate, adică 140-150 de lei noi și să îți cumperi un stick de memorie de 30 de GB,-(scrie pe ele că au 32 dar în realitate au intre 29 și 30 de GB,) teoretic, poți să treci pe la mine din când în când, dacă ești din București sau pentru o zi sau 2, dacă ești din provincie și să îți umpli stick-ul cu cărți în format electronic, iar după ce le citești vei știi ceva mai bine să manevrezi un calculator.
Cam 76 de giga de cărți înseamnă în jur de 9500 de cărți în format electronic, deci pe un stick de memorie de 30 de giga poți pune să zic peste 3000 de cărți în format electronic, că acum depinde și de mărimea materialelor respective și de cât de bine au fost condensate. De exemplu am o carte despre softul Access 2000 care ocupă peste 200 de mega ( MB) și are peste 1200 de pagini, dar sunt și alte cărți care au fost făcute mai bine și ocupă mult mai puțin de 100 de mega la același număr de pagini scrise. (1032 de MB = 1GB).
Când am cumpărat acele cărți, nu aveam internet și le-am cumpărat de la un șmecher, ( anul trecut era asta) și îmi cerea o grămadă de bani pentru fiecare giga de cărți pe care mi-l aducea plus, plus că de la o vreme îmi tot aducea dubluri în prostie. Am dat pe ele la bani de nu se poate, cu mult mai mult decât este imaginabil. Dar am calculat atunci f prost că o carte tipărită este vreo 60 -70 de lei și că el îmi aduce oricum peste 10 cărți noi de 400 de lei și am zis că merită, fără să îmi pun problema că sunt în engleză și am o oarecare barieră de limbă, și deci am calculat foarte greșit, că ia mult mai mult timp să citești o carte în engleză, decât o carte în română.
De fapt cărțile de calculatoare în limba română, sunt traduse din engleză, dar sunt atât de prost traduse și la marea viteză, că nu înțelegi mare lucru din ce scrie acolo și uneori chiar pricepi mai bine după textul original, cu toate că este în engleză, decât după traducerea mizerabil făcută în limba română.
Deci sunt dispus să îți dau multe cărți fără să îți cer bani pe ele!
Dacă nu ai posibilitatea să cumperi un stick de 32 de GB, că este prea scump pentru tine sunt și sick-uri de memorie mai mici unul de cam la 16 cu 75-90 de lei, sunt și mai scumpe, dar unul de 16 GB are de fapt 14-15GB.

| zayidee a răspuns:

Femeie, vezi-ti de casa ta, de barbatu tau, si lasa prostelile deoparte. tu esti maritata cu viata ta, ala n-are decat sa umble dupa altele sa si-o distruga pe a lui. fii putin rationala

| ramona90 a răspuns:

Pai da probabil ca uni maa injura alti ma judeca (probabil as face si eu la fel)dar pe parcurs m-am atasat de el...iar casnicia mea nu merge de 2, 3 ani,, dar fiind un cpoil la mijloc,,,,,

| ramona90 a răspuns:

Copil

| ramona90 a răspuns:

Pai ma gandesc si eu,, daca se ajunge la partea (sex)oare ma va cauta...

| Cioskchovik a răspuns:

Chiar daca iubirea n-o poti controla, inseamna ca barbatul tau nu mai este chiar barbatul de la inceput si vrei altul, de-asta au aparut si sentimentele. Dupa parerea mea daca si amantul te iubeste si crezi ca ar merge o relatie intre voi, daca chiar vrei poti sa divortezi, sau daca amantul nu te iubeste nici nu te gandi, incearca sa-l uiti.