| HellVampire a întrebat:

Bunasad am nevoie de sfaturile voastre dar cei care vor cu adevarat sa ajute nu doar vor fundasad. Deci ca de obicei dc poate plange o fata? pentru un baiat. Chestia este ca eu m-am despartit de acest baiat care acum este cu cea mai buna prietena a mea. El a mai stat cu ea dar si cu mine practic ne ia la rand cand se satura de una se duce la cealalta. Faza este ca amandoua am stat o perioada mai indelungata de timp cu el si amandoua il iubim. Acum el s-a despartit de mine ca sa se impace cu ea. Ea mi-a zis ca nu o face fiindca nu vrea sa imi faca rau, dar eu nu stiu ii iubesc pe amandoi si daca impreuna e fericirea lor pai ok sa fie impreuna~ Dar ce sa fac cu durerea asta pe care o simt cand ii vad sarutandu`se tinandu`se de mana si mai ales ma doare sa ii vad nesimtirea cand uita ce a fost intre noi si o saruta de fata cu minesad! ajutor deci ce sa fac ca sa pot suporta?sadsad

Răspuns Câştigător
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Salut,in primul rind baietii vin si pleaca, prietenele ramin. Daca el se joaca cu amndoua inseamna ca nu va iubeste pe niciuna.Cel mai bine ar fi sa-i dati un sut si sa zboare din vietile voastre. bring it on

2 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Din ceea ce mi-ai relatat, înţeleg că acest băiat nu vă iubeşte pe niciuna.
Sfatul meu este simplu şi raţional:nu vă mai bateţi joc de sentimentele voastre băgând acest baiat în seamă, ba mai mult de atât, iertându-l pt.fiecare greşeală majoră.
Dacă într-adevăr vrei să-l uiţi,stai departe de el,ieşi mai rar din casă şi fă în aşa fel încât să nu ai timp să te gândeşti la el.
O să doară,dar o sa treacă.
Eu nu sunt o fire plângăcioasă, dar când vine vorba de prietenul meu plâng fără ezitare.şi asta fiindcă merită să plâng pentru.el! Când îl văd supărat sau când îl supăr fără să vreau, izbucnesc ca un vulcan, nu suport să-l văd supărat.El nu m-ar lăsa să plâng, de aceea fac acest lucru în lipsa lui.
Sper că ai înţeles unde bat eu apropo, o să-ţi găseşti un băiat care să te iubească şi să-l iubeşti şi care să nu te facă să suferi.

| Foreveraloone a răspuns:

Daca stii ca-ti face rau atunci cand ii vezi ca se saruta de fata cu tine cea mai buna solutie este sa nu mai iesi in oras atunci cand sunt impreuna.Inevnteaza tot felul de scuze si nu mai iesi cu ei atunci cand sunt impreuna. Oricum lumea nu se termina la acel baiat.Cauta pe altcineva cu care sa-ti petreci timpul(de preferat sa fie baiat) si este posibil ca acea persoana sa te faca sa uiti tot ceea ce s-a intamplat in trecut.Nu mai fi suparata din motivul asta pentru ca e destul de banal.Totusi pentru binele tau incearca sa-i eviti atunci cand sunt impreuna.