| Anonim19991999 a întrebat:

am nevoie de un sfat. Am fost impreuna cu un baiat un an apoi el s-a despartit de mine pentru ca nu mai avea timp de mine si mi-a zis ca ramanem prieteni si asa am ramas prieteni, si ca se va impaca din nou cu mine peste un an. Deocamdata nu ca nu are timp ca are munca pe cap, voi ce credeti tine la mine si se va mai impaca cu mine sau mi-a zis ca sa se va impaca peste un an cu mine ca sa nu ma faca sa sufar?
Si inca ceva fosta lui iubita vorbeste aiurea de mine si as cam vrea sa stau cu fosta lui la o discutie, ce credeti ca va spune el daca eu voi avea o discutie cu fosta lui?
Va rog sa imi raspundeti frumos fara jigniri am nevoie sa stiu si parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un baiat/barbat indragostit de cineva nu se desparte, doar pentru ca nu mai are timp!
Asta este banala scuza, folosita ca sa scape de o fata pe care nu o mai vor in viata lor.

Cat priveste barfa si discutiile cu fosta lui, chiar mi se pare pierdere de vreme si fara pic de rost, o asemenea discutie, pe care nu am recomandat-o niciodata, pentru ca, nu face vreun sens si chiar nu-si are rostul.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine iti cauti altul ce o farfurie sparta daca o lipesti mai e la fel? NU, nici iubirea ta daca mai este nu mai e la fel.

| Kerre a răspuns:

Parerea mea este sa iti cauti altul, a zis asta ca sa nu suferi tu, exista o sansa ca daca nu o sa-si gaseasca alta se va intoarce la tine dar nu va fi la fel.

| devilshelp a răspuns:

Daca te iubea nu se despartea de tine si iti zicea ca sa va vedeti peste un an. Pur si simplu iti spunea faptul ca o sa fie ocupat o perioada si nu o sa aiba timp de multe. Gaseste altul

| kopli a răspuns:

"Ramanem prieteni, ne revedem peste un an", sunt minciunele frumoase spuse de baieti. Chiar isi lasa o portita de revenire, in cazul in care nu gasesc pe nimeni sau nu se inteleg "cu noua".