| terry_6937 a întrebat:

Buna sunt noua pe aici, si am o intrebare pentru voi. Nu stiu cum sa refuz un baietii, pur si simplu mi e greu sa le spun NU, parca mi e mila de ei, nici eu nu inteleg ce e cu mine

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, oricat de greu ar fi cel mai bine e sa fi sincera, poti sa le spui intr-un mod mai subtil nu asa direct ca se vor simti aiurea, dar poti sa le explici frumos cum sta treaba si eventual poti sa le propui sa ramaneti doar amici si atat...deci nu poti sa spui chiar asa direct nu, dar nici nu e bine sa amani sau se dai sperante false ori sa accepti doar din mila, vb frumos cu baiatu si ii explici ca nu se poate insa preferi o relatie de amicitie, poate pe moment se va simti aiurea dar cu timpul se va resemna si iti va multumi pentru sinceritate!

| tyana a răspuns:

Pai daca le zici "da" la toti o sa iti capeti o titulatura care nu o sa-ti placa.Fii mai selectiva si de asemenea si sincera.Nu poti sa stai cu persoane care nu te atrag doar pentru ca iti e mila.Invata sa spui"nu" de fiecare data cand simti ca trebuie sa spui pentru ca e vorba de ce simti tu nu de ce simte celalalt. E viata ta! Tu alegi cine poate sa faca parte din ea si cine nu!happy

| coddy24 a răspuns:

De ar fi toate fetele ca tineee...laughing)

| Medis a răspuns:

Spune-le ca ai iubit, sau, poti sa le spui ca ei pentru tine o sa fie intotdeauna pentru tine doar niste amici si nimic mai mult big grin. Eu asta fac si merge de minune smug

| KoWalSky a răspuns:

Nu-i refuza din prima, spune-le ca te mai gandesti si imprietenestete cu ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i refuza ca nu-i frumos. Da-le la toti.

| amOre) a răspuns:

Nu esti unica))
am si eu aceeasi problema[daca ii pot spune asa]
chiar cu citeva zile in urma un baiat imi propune sa facem cunostinta, dar noi deja ne cunoastem fizualrolling on the floorin fine, el nu'mi place, si i'am spus nu cred ca ar avea vreun rost))prima data am fost cica un pic mai directa), ca de fiecare data gasesc fel de fel de motive numai sa nu spun Nu, chiar imi pare jignitor.
ei lasa suntem si noi fetite cu bun simt si nu ne gindim numai la noi = D )) he he
Bafta iti doresc, sa iubesti si sa fii iubita, de aceasta data sa dai un raspuns de Da unui print si sa meritewinking :*