| anonim_4396 a întrebat:

intrebare pentru fete:d a 16 ani si momentan vor sa fie cu mine 4 baieti.cum sa ii refuz politicos? nu prea stiu cum sa le spun mai ales ca sunt insistenti[sunt fata]

Răspuns Câştigător
| Alex a răspuns:

Poti sa zici:
"Nu vreau relatie acum. Prefer sa fiu singura. Imi pare rau. Nu sunt fata care te merita. Sunt sigura ca o gasesti o fata potrivita pentru tine. As vrea sa ramanem numai amici. Esti un baiat de treaba! Sper sa intelegi!"
Neaparat trebuie sa zici in 4 ochi.

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pur si simplu le spui ca nu-ti doresti un iubit

| CactusFlower a răspuns:

La intrebarea asta vreau sa-ti spun ca ar trebui sa le spui de ce nu vrei si cu asta sa inchei. Poate sa fie politicos si datorita tonului si cuvintelor folosite. Poti vorbi cu ei cand faci asta ca si cum ai vorbi cu niste oameni civilizati.
Nu e greu, din moment ce spui adevarul.Acum gandeste-te, nu mai sunt si alte fete pentru dansii? Ar trebui sa bata la alta usa daca usa asta nu se deschide. Cel putin, eu consider ca un om intreg la cap intelege si nu insista cum fac astia. Sper sa te descurci.Bafta si numai bine!

| Bubbles a răspuns:

Pai inceraca sa le spui ca nu stii inca... si apoi daca tot te tachineaza lke spui ca iti place de altcineva...

| joker_6767 a răspuns:

Eu una, as spune un simplu "nu"
laughing
dar pentru ca tu vrei sa ii refuzi politicooos...
ori le spui adevarul
ori daca nu, le spui ca nu prea ai timp si ca inca nu ti'ai revenit compleet dupa despartirea de prietenul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte simplu...nu ii refuzi in fata, cea mai buna modalitate este sa ai un iubit ca ei sa inteleaga ca trebuie sa stea pe margine dar sa nu consideri ca daca i'ai refuzat acum nu trebuie sa mai vorbesti cu ei sau nu poti sa le fi iubita intr'un viitor apropiat deci pastreaza niste misterlaughing