| Alinuticaa a întrebat:

Sunt persoane care au scapat de vergeturi? Cum? :* funda.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt multe persoane.Trebuie sa ai in vedere asa:
-mergi pe jos macar 30 de minute in fiecare zi sau fa exercitii, sport
-mananca sanatos, cu fructe, legume si multa apa
Apoi mai sunt si creme:
-de la Gerovital
-de la Avon
sau de la farmacie(te duci si intrebi).

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

"fructe, legume si multa apa" NU inseamna sa mananci sanatos. Era bine sa fie asa simplu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Deci,,fructe,legume si multa apa'' inseamna sa mananci NEsanatos.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar e incomplet. Mai ai nevoie de proteine, calciu, grasimi sanatoase. Conteaza si cand consumi, spre ex. nu consumi carbohidrati complecsi seara, atunci doar proteine cu absorbtie lenta, ZMA, etc. E mai complicat.

Si ca fapt divers, fructele au zahar ( fructoza ) care mareste glicemia + fermenteaza, deci prea multe iar nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc de info.

| Iunona a răspuns:

Eu am scapat de vergeturi... masaj in fiecare seara si taebo de trei ori pe saptamana. happy

| kanajambe a răspuns (pentru Iunona):

Aia era celulita mai pasarica! vergeturile nu trec

| Iunona a răspuns (pentru kanajambe):

"Pasarica" vergeturile trec daca nu sunt adanci. Este vizibila diferenta dintre celulita si vergeturi.

| Alinuticaa explică:

Voiam sa stiu daca sunt bpersoane care au putut scapa de vergeturi....nu am ce detalii sa dau.