| nucaraata a întrebat:

Am si eu o problema si m-as bucura foarte mult daca ati vrea sa ma ajutati! Deci, sa incep cu inceputul. Anul trecut, la inceputul semestrului al II-lea m-am mutat impreuna cu cea mai buna prietena la o alta scoala( sunt clasa aVIII-a acum). Si de cand m-am mutat a inceput sa imi placa de un baiat pe care il cunosteam de dinainte. La inceput vorbeam decat gen Buna ce faci? bine tu?, adica nu eram foarte apropriati. Dar apoi am inceput sa ies cu el afara si ne-am mai imprietenit.
Intr-o seara, cand ne intorceam de la scoala, el m-a condus pana acasa, iar cand am ajun in fata scarii mele, m-a sarutata! eram atat de entuziasmata. Binentels, ca oricine altcineva, credeam ca se va intampla ceva dupa aia, gen, ca vom fi impreuna. Dar nu a fost asa. A doua zi la scoala, cand tocmai ma pregateam sa intru la ore, a venit la mine si mi-a soptit discret" sa nu mai spui la nimeni". Am ramas gen" Ok, cum spui tu". Lunile au trecut, si ne-am indepartat. La sfarsitul anului, cam in mai, am inceput sa fim iarasi ca inainte, prieteni! In fine, au existat multe certuri si in jur de o luna de zile nu ne-am mai vorbit! Dar vara am devenit mai apropriati ca niciodata, CMBP.
In fine, si am ajuns in vremurile noastre. Eu inca si acum il plac, si in urma cu o luna l-am ajutat sa fie cu o prietena de-a mea, dar ce este intre ei 2 nu este afectiune, este chiar o ura. mai ales de vreo 2 zile este parca un razboi intre ei. Acum 2 saptamani, tot asa, am iesit afara si magia s-a intamplat, iar ne-am sarutat..acelasi advertisment! Nu spune la nimeni!
Si ieri seara, aceeai poveste, ca si asta seara! Bine, acum nu mi-a mai spus nimic gen" sa nu spui la nimeni", dar in ultima saptamana mi-a tot batut apropouri gen, cum ar fi fost sa fim impreuna sau asa? Intrebarea mea este, care este parerea voastra? Adica ce ati face voi in locul meu? Ati pune STOP sau ati vorbi cu el! Dau funda raspunsului care vine chiar din suflet!winking

Răspuns Câştigător
| Miki280 a răspuns:

E amuzant pe de-o parte, eu consider ca daca il placi sa-i acorzi o sansa si sa il dai de inteles ca vrei sa fi cu el. Pe de alta parte e unpic ciudata faza cu nu spune la nimeni, dar poate nu e sigur de ceea ce simte pentru tine. Sfatul meu este sa-i acorzi o mica sansa. Si data viitoare cand vrea sa te sarute nu-l lasa, sa vada cum e, dar asa intr-o maniera de joaca. succes!

5 răspunsuri:
| CristinaPaula a răspuns:

Pai, eu una am trecut prin ceva de genul și prima oara am vorbit cu prietena mea cea mai buna și m-am hotărât sa vorbesc cu el fata în fata pentru ca era singura soluție. Sfatul meu e sa încerci sa vorbești cu el, poate într-o seara când te conduce poți sa îl întrebi ce este intre voi ca tu ești confuza. Spune-i sa se hotărască ce vrea, dacă rămâne la săruturi sau apropourile lui o sa aibă și o urmare? Spune-i ca nu înțelegi nimic, poate o sa iți răspundă atunci. Sper ca ți-am fost de ajutor.happy

| SoloPC a răspuns:

Ti-am citit toate povestea, MI-SE PARE foarte interesanta. ai putea scrie o poveste de dragoste daca ai avea mai multa imbinatie.
In fine eu zic sa vorbesti cu el big grin

| nucaraata explică (pentru SoloPC):

Sa stii ca si eu m-am gandit sa scriu un fel de carte, pentru ca crede-ma ca viata mea este ca o telenovela! rolling on the floor

| Vlad_Nichita_1998 a răspuns:

Iti sugerez sa vorbesti cu el, dar gandeste-te ce fel de persoana e, gandeste-te bine cum e el poate o sa stii adevarat dc il placi, abia dupa vorbeste cu el si fi deschisa.E interesanta povestea, sper sa nusi bata joc de tine sa te considere ca pe o distractie

| nucaraata explică:

Va multumesc foarte mult de raspunsuri, si chiar o sa iau in considerare raspunsurile voastre! Ma gandesc foarte serios sa vorbesc cu el! :*