| Carrla463 a întrebat:

sunt virgină, la fel si prietenul meu. Astăzi am avut un contact sexual in care nu a introdus penisul in mine. Doar il frecase de mine. Eu eram uda. In schimb el nu era umed cu asa zisa "lacrima" Exista riscul sa rămân însărcinată? Tinand cont ca nu a introdus-o nici nu era pe aproape sa termine a durat cam 3, 4 minute. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece va lipseste informatia elementara aproape toti va panicati in mod inutil, fiind convinsi ca ar putea exista automat posibilitatea aparitiei unei sarcina uneori doar prin simpla atingere a penisului de vagin sau chiar himen. De asemenea majoritatea considerati ca este suficient ca penisul sa penetreze vaginul indiferent de data/momentul ciclului menstrual si este suficient ca penisul sa aiba pe el chiar si acel lichid preejeculator pentru a apare o sarcina. Cu totii uita insa faptul ca o noua forma de viata poate lua nastere doar prin fecundarea unui ovul care se poate realiza intro perioada cuprinsa intre 1 si 6 zile adica PERIOADA FERTILA din cele 28-30 ale unui ciclu menstrual mediu. Posibilitatea de a ramane insarcinata poate exista DOAR intr-un singur caz si anume : numai DACA femeia este in PERIOADA FERTILA, indiferent de modul prin care ajunge sperma in vagin sau in ce cantitate. Spermatozoizii existenti in sperma respectiva, trebuie sa intalneasca in mod OBLIGATORIU un OVUL VIABIL pentru ca fecundarea acesteia sa devina posibila/realizabila in vederea producerii unei sarcini. In concluzie daca sperma ajunge in vagin in afara perioadei fertile formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. Producerea unei sarcini se poate asemana cu prepararea (daca vrei sa mananci) unei papare/omlete/ratote, aceasta nu se va putea realiza punand doar ulei in tigaie, fiindca pe langa ulei mai este neaparat nevoie de inca ceva, si anume ingredientul principal, trebuie sa ai macar un OU. Tot asa este si cu sarcina, pe langa sperma trebuie sa existein mod obligatoriu un OVUL. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Lacrima lui Ovidiu face victime?

| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa ne intelegem, voi v-ati juca cu organele sexuale, excitandu-va, masturbandu-va, dar nu ati facut sex!
Faptul ca el nu era umed este pentru ca, umezirea penisului cu acea "lacrima" se intampla NUMAI daca penisul este introdus in vagin si nu poti vedea, sau simtii nimic, nici tu si nici el. Totul se intampla doar cand penisul in erectie este introdus in vagin si curg 2-3 picaturi, involuntar de vointa si dorinta lui, in vaginul tau. Picaturi care pot contine sperma si pot fecunda ovulul, daca tu esti in perioada fertila.

| Emilian65 a răspuns:

Daca situatia este asa cum spui tu, nu poti fi gravida.

| Oana92 a răspuns:

Cum adica un contact sexual in care nu a introdus penisul in tine? Ala nu e contact sexual!

| floringabor a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata caci insarcinata nu ramai de la penis ci de la sperma daca merge in vagin

| user999 a răspuns:

Nu,totul e normal daca nu a introdus! SPerma trebuie sa ajunga in tine! Altfel nu ramii insarcinata

| JenutCalvin a răspuns:

E cam slab, 3-4 min. Eu duceam cate-o ora.