| Alexandrachiriac1999 a întrebat:

Pe 14 Octombrie nu pot spune ca am avut contact sexual. dar iubitul meu si-a introdus degetele in mine si inainte de asta, el isi frecase penisul cu mana, apoi a introdus mana in mine. Faza e ca eu cand am pus mana, penisul lui era ud si mi-a spus ca nu a ejaculat. Intr-adevar, nu ejaculase. Exista vreun risc de sarcina? Mentionez ca asta, la 14 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul in care a fost vorba doar de o masturbare aparitia, formarea unei sarcini devine posibila numai in cazul in care sunt intrunite cele 2 conditii strict necesare si obligatorii care trebuie sa se intample/produca in acelasi timp, simultan si anume : 1. ) SPERMA sa ajunga IN VAGIN (indiferent prin ce mod se produce acest lucru si indiferent de cantitate); 2.) Sexul, joaca, masturbarea, trebuie sa se intample in timpul zilelor PERIOADEI FERTILE. Fiindca sustii ca cel putin 1 dintre conditii nu s-a realizat, iar de cealalta nu ai amintit (privind fertilitatea), se poate considera ca formarea unei sarcini este extrem de mica sau aproape imposibila intr-o astfel de situatie. Multa sanatate!

| Alexandrachiriac1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu pot sti daca eram sau nu in perioada fertila.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.