| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Buna T P U. Am o mica problema si as dori sa ma adresez persoanelor de sex feminin de aici. Iau contraceptive de 2 ani. Luna aceasta am hotarat
sa le schimb si asa am facut, dar problema e ca am facut pauza 14 zile in loc de 7. Ce sa fac daca imi vine menstruatia mai repede, sa intrerup tratamentul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu le intrerupi, le iei in continuare. Nu stiu cum le-ai schimbat tu, dar trebuia sa o faci numai dupa consult ginecologic si numai asa cum iti recomandase medicul.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai hotărât tu din propria inițiativă sau ai cerut indicațiile medicului specialist?
Mergi la medic. Nu spui despre ce pilule este vorba!
Pa, pa.

| TraficDeMentosane a răspuns:

@Claudiu? laughing nu esti baiat? raised eyebrows

| Flory_8560 a răspuns:

Nu mai lua nimic pana iti vine menstruatia normal o data si din prima zi incepe sa iei din nou