| Daiana90 a întrebat:

totul se naruie, nu mai rezist.baiatul de care imi place, de la dansuri, nu am vorbit cu el, nu vorbeste cu mine, de jumate de an nu am vorbit niciodata cu el, nici el nu a vorbit vreodata si nu e rusinos ca o avut muuulte prietene in timpul in care il placeam.in plus vorbeste cu toate. mi-a placut de un coleg de clasa, dar e copil pot sa zic la aia 14 ani care ii are. ii un nesimtit, ne face pe toate in toate felurile, cu exceptia uneia care ii place dar care si-a batut joc de el si care a fost si cu prietenul lui cel mai bun.ne injuram incontinu, si chiar daca imi place nu ii arat asta, ba din contra il fac in toate felurile si eu ca nu mai suport. o povestit la toata clasa despre faza aceea ca m-a vazut cand mi-am dat bluza jos (nu aveam sutien, desi m-am rugat de el jumate de ora sa plece sa ma lase sa ma schimb, si s-a uitat de afara printr-un geam). e un idiot.nu imi merge cu niciunul. m-am saturat sa tot imi placa de ei, si la inceput sunt rabdatoare, astept, vorbesc frumos cu ei, nu le zic nimic urat si sa vad ca nu sunt interesati, si sfarsesc pierzandu-i, ba combinandu-se cu altele, ba nu prezinta sub nicio forma interes fata de mine orice as face. ce sa fac? nu mai pot.bine recunosc ca felul meu este de fire mai inbchisa, si in clasa stau singura, nu ies afara, nu stau cu colege, sunt mai respingatoare, inchisa in mine si oricat as vrea nu ma pot schimba.stiu ca nu o sa reusesc nici sa ma schimb, nici sa atrag vreun baiat dar ma simt foarte rau asa, si singura.chiar am incercar sa ma bag intr-un grup, dar nu au incredere in mine, au secrete, nu imi spun tot, si stau numai ele.nu ma pot integra.deja nu mai potsad.

Răspuns Câştigător
| DeeaM a răspuns:

Heyhappy
Chiar ca ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti, care sa fie alaturi de tine. Dar, nu ii poti gasi daca tu nu le arati cum esti tu cu adevarat. Poti iubi un om numai daca il cunosti cu adevarat, cum sa te cunoasca ei, daca tu nu te deschizi pentru nimeni. Prietenii adevarati nu ii gasesti peste noapte, insa, asta nu inseamna ca trebuie sa suferi, sa te inchizi in "cochilie". Oamenilor le plac persoanele vorbarete, plina de viata, interesante.
Tu, ar trebui sa vorbesti cu colegii tai, sa le zambesti. O figura vesela si primitoare face foarte multe.
Spre exemplu, daca ii vezi ca discuta despre nu stiu ce, baga-te in vorba, spune-ti parerea, razi, glumeste cu ei.
Si inca un lucru. Tu ai spus ca atunci cand iti place de un baiat cam faci totul pe placul lui.Nu cred ca baietilor le place asta. Le place ca o fata sa fie misterioasa, sa se joace putin cu ei.
O zi sa fii indiferenta, alta zi sa zambesti, sa te porti frumos.
Trage aer in piept si spune-ti : ca si asa nu pierzi ABSOLUT nimic daca incerci sa fii deschisa.
Razi, vorbeste, spune-ti parerile tale(Daca nu iti convine ceva, spune sus si tare), NU te lasa calcata in picioare de nimeni si nimic. TOTI suntem speciali iar nimeni nu are dreptul sa ne ia Distractia!
Sper ca ti-am fost de ajutor:*:* pupicihappy

1 răspuns:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai vorbeste cu el.cum sa nu se naruie totul daca nu vorbiti? comunicarea este cea mai importanta intr-o relatie! iti doresc mult succes!:*