| little7me5 a întrebat:

a trecut aproape o luna de la ultimul act sexual, prezervativ rupt la intrarea in vagin, fara ejaculare, menstruatie normala, dar acum, dupa o luna, am stari de greata dimineata. sa fie oare de la oboseala sau stres, sau o posibila sarcina? Menstruatia a venit mai devreme, mentionez faptul ca am un ciclu neregulat, care a tinut 5 zile ca si inainte, dar tot ma pune pe ganduri aceste greturi dimineata. Va rog ajutati-ma cu raspunsuri sincere.Multumesc!

10 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcina? E mult mai la obiect decat noi.

| PeFuga a răspuns:

Starea ta poate fi si din alte otive (stres, caldura, alimentatie nepotrivita, probleme cu stomacul) sau poate fi subconstientul tau care da accentueaza gravitatea lucrurilor (orice ti se intampla ti se pare a fi un semn de sarcina) pentru ca nu iti doresti sa fii insarcinata! Fa un test, dupa atata timp deja este relevant rezultatul pe care ti-l va da! happy

| AnnaaaMaria a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un test de sarcina. E cel mai sigur. Starile de greata pot fi de la orice altceva, cat despre sarcina, poti ramane insarcinata chiar daca nu te-ai protejat si partenerul nu a ejaculat in tine. Inainte de ejaculare, este pre-ejaculare in timpul careia este secretat un lichid cu rol de lubrifiere si de curatare a cailor urinare pentru ca aciditatea din urina distruge sperma. Acel lichid contine spermatozoizi in cantitate mai mica decat sperma, iar sansele sa ramai insarcinata exista, chiar daca acestea sunt mai mici. Cat despre menstruatie, "menstruatia" poate fi doar sange de la implantarea embrionului in placenta. Mergi si cumpara un test de sarcina ca sa scapi de griji, iar data viitoare foloseste o metoda de protectie. chiar daca nu o folosesti, ia pilula de a doua zi, dar sa nu faci un obicei din asta happy

| Hace a răspuns:

Fa un test de sarcina si scapa de indoiala. Starile de greata pot fi si de la oboseala dar si de la caldura.

| little7me5 explică (pentru Hace):

Mersi de raspuns!

| alexandrafocus a răspuns:

Eu cred ca daca ti-a venit menstruatia nu poti fii insarcinata si atata timp cat nu a avut loc ejacuarea mi se pare cam imposibila.Si starile de greata apar putin mai tarziu, si se poate normal de la oboseala, sau poate ai mancat ceva stricat.Dar ca sa fii sigura poti face un test de sarcina!

| Ioana011 a răspuns:

Daca menstruatia ti-a venit in fiecare luna si te-a tinut normal stai linistita nu esti. Greturile pot fi de la ficat sau pe sistem nervos. Si eu m-am speriat foarte rau asa laughing mi se parea tot felul de lucruri, greturi, ameteli laughing, dar sunt pe sistem nervos. Odata ce te gandesti insistent la aceste lucruri ai impresia ca asa este. Fa un test de sarcina pentru a te linisti de tot. kiss

| Narcis0102 a răspuns:

GINECOLOG! Si ai sa vezi atunci big hug

| O734615555 a răspuns:

Pai daca baiatul nu a ejaculat nu ai cum ramane insarcinata...