| Tiger7777 a întrebat:

acum a venit o noua fata la liceu si e cu mine in clasa... nu o cunosc, nu stiu mai nimic despre ea dar stiu ca imi place de ea... Problema e ca nu stiu ce sa ii zic la inceput, nu am mai avut vreo relatie pana acum sad Sad sad, si toata lumea imi spune ca trebuie sa vorbesc cu ea, problema e CE? CE SA VORBESC CU EA? Daca o vad sau intru pe ea pe Facebook ce ii zic asa ca de inceput? Despre ce subiecte sa vorbesc despre ea?

5 răspunsuri:
| sweetangels a răspuns:

Prima oara fa-o din priviri. Uita-te la ea si zambeste-i. Restul vine de la sine (daca esti asa fricos, poate ai noroc si are ea mai mult tupeu)...

| WaterDrop a răspuns (pentru sweetangels):

Nu ma intereseaza intrebarea lui, insa mi-a captat atentia raspunsul tau laughing. Te rog sa ma inveti si pe mine cum sa fac o fata din priviri.Pretty pleaseee.

| sweetangels a răspuns (pentru WaterDrop):

Hmm..cati ani ai mai intai? happy

| Yon1470 a răspuns:

O saluti si o intrebi ce Doamne iarta-ma face, apoi incerci sa afli, daca are prieten sau nu, pentru a putea sa-i propui anumite plimbari sub clar de luna, sa lingeti o inghetata si asa mai departe! Ce-i ma asa greu? Daca esti rusinos si nu vrei s-o intrebi, o sa-si faca altii curaj!

| Ale24092016 a răspuns:

Păi eu zic mai întâi să te apropii de ea ca și prieten, puteți să vorbiți chiar și despre școală, întreab-o dacă s-a acomodat, dacă îi place colectivul, dacă i se pare ușor.
Nu incerca sa forțezi lucrurile, eu zic sa fi cât mai natural iar dacă vezi că lucrurile merg bine, acționează mai departe.
Mult succes.