| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, acum cateva zile am facut dragoste cu iubitul meu dupa o perioada de cateva saptamani in care nu am mai facut nimic, am facut o cu prezervativ si de fiecare data dupa ce o faceam ne spalam in zona intima pentru nu a exista suspiciuni. Dupa cateva ore de la partida cand am urinat si m-am sters am vazut cateva picaturi de sange rozaliu pe servetel, ce poate fi? Tin sa mentionez ca situatia nu a fost foarte bine lubrifiata si ca la inceput m-a durut destul de tare. Este vorba de vreun semn de sarcina? Ar trebui sa ma ingrijorez?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericita și liniștită dacă ai respecta planul Creatorului și nu ai mai face sex fără căsătorie. El nu vrea ca femeile sa trăiască în acest stres ci ele sa se bucure de sex cu cineva care își asuma sa fie la o adică tatăl copilului chiar neprigramat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca raspunsul se afla tot in intrebarea ta,, Tin sa mentionez ca situatia nu a fost foarte bine lubrifiata si ca la inceput m-a durut destul de tare. '' Asa ca nu ai nimic pentru care sa te ingrijorezi.Totusi, pe viitor insista ca preludiul sa fie cum trebuie, pentru ca zona intima e foarte sensibila, iar fara lubrifiant destul tot actul devine foate neplacut.Cel putin din punct de vedere al sanatatii, nu e ok. Daca partenerul te respecta, veti gasi o solutie sa nu se mai intample asa pe viitor.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru dullcat):

Multumesc de raspuns, ulterior a fost bine dar la inceputul partidelor era dureros si uscata tareaba, voiam doar sa ma asigur ca nu este neaparat un semn al sarcinii si mai exact acele scurgeri de implantare

| dullcat a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Cu drag.Am inteles, bine atunci. Daca persista problema in timp, atunci ar trebui sa iti pui semne de intrebare, fiindca poate insemna o infectie sau ceva mai grav.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru dullcat):

Da, multumesc de sfat, deci sa ibteleg in concluzie ca nu este legat de acea implantare de sarcina

| dullcat a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Cel mai probabil nu. Ce spui tu se intampla la aproximativ 10-14 zile dupa actul sexual, nu la cateva zile.Si se intampla cam in aceeasi perioada cand trebuie sa-ti vina si menstruatia.