| Mihu12 a întrebat:

happy
Acum o saptamana am cunoscut un baiat. Am aflat ca de la o prietena ca el ma place. Problema este ca el are 19 ani iar eu 13 sad. Intr-o seara eram cu o colega in parc. Si el a venit cu un prieten. Colega mea l a intrebat daca mai ma place. El a raspuns ca da.,iar prietenul lui i a zis :"Ce faci ma, iubesti o copilaçlaughing? "
El a zis "" Da ma si?"
Si eu il plac. Dar diferenta de varsta mi se pare prea mare..Deci ce ziceti sa stau cu el sau sa ii explic ca este prea mare?
Funda pentru cel mai bun raspuns.happy

Răspuns Câştigător
| Luly1802 a răspuns:

Um. Eu zic sa fiti prieteni pentru inceput. De ce?

# 1. Il cunosti de o saptamana. Nu stii totusi ce fel de caracter are. Nu te lasa convinsa de prima impresie.
# 2. Cu timpul, vei afla daca te simti bine cu el. Nu stii ce iti pregateste viitorul.

Ai rabdare! Intr-adevar, 6 ani diferenta. Insa, poate nu este asa de rau. Poate cu timpul si tu si el ve-ti fi pregatiti. Inca o data, nu te lasa convinsa de prima impresie.

Mult noroc, sper ca te-am ajutat. happy

20 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Iti dai seama ca tu ai doar 13 ani, o copila, chiar crezi ca in momentul in care a spus ca te place, vorbea serios?
Un baiat de 19 ani are alte preocupatii, si poate sa aiba oricand o prietena potrivita varstei lui.
Esti prea mica pentru acest baiat, eu la 13 ani imi vedeam de alte preocupatii!
Trebuie sa intelegi faptul ca acest baiat nu te considera o viitoare iubita, ar fi prea de tot sa aiba o relatie cu una de 13 ani laughing, spunea si el la misto ca te place, oricum mai ai timp pentru baieti!
Numai bine!
pa, pa

| Ea12345 a răspuns:

E prea mare. Si ceilalti vorbesc. Asta nu e iubire, s-ar putea sa aiba alte,, interese"

| Azµre a răspuns:

Tu la 13 ani nu ai minte... și ești naivă. Dar el la 19? E retardat cumva? E imoral ceea ce face și tot odată inadmisibil...

| Antyss08 a răspuns (pentru Azµre):

Prost și cu diplomă cumva?

| Azµre a răspuns (pentru Antyss08):

Mai știi poate chiar are diplomă omul... am mai întâlnit cazuri mai grave de atât el să aive 24 de ani și ea 12!

| Antyss08 a răspuns (pentru Azµre):

Âla e pedofil atunci, nu?

| DarkBlood32 a răspuns:

Ce mare dezvoltată te crezi şi tu?

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Daca il iubesti spune-i. Si ce daca e prea mare pentru tine? Tu vei reusi sa ii oferi mai multa dragoste decat ar putea altele. Intre printii mei sunt 6 ani diferenta. Sunt de mai bine de 20 de ani impreuna chiar daca tata este cu mult mai mare. El inca o iubeste, iar ea la fel. Nu asta ar fi cam tot ce conteaza? Asa ca nu te mai tot gandi si spune-i! Ca daca te mai gandesti prea mult dai din una-n alta si uite asa se strica tot. Deciiiii, bafta!winking

| val31989 a răspuns:

Hei,buna! Aceasta relatie ar putea merge laughing ..doar ca il stii de foarte putin timp, incearca sa il cunosti, sa stii ce fel de suflet are, cum se comporta, adica sa stii cum este el de fapt. Dupa aia apropie-te de el..fi-ti simpli amici..si abia dupa gandeste-te la o relatie.Sunt de parere ca daca iubirea e sincera, atunci varsta nu mai conteaza. Oricum, exista si persoane care gandesc normal, si pot iubi sincer.Deci,ar fi mult mai bine daca l-ai cunoaste mai bine. happy
Ai grija de tine, te pup :*!

| Miky1 a răspuns:

Amici la inceput, apoi iubiti.O sa mearga daca i-ti doresti, nu te lua dupa ce spun cei fara experienta.Eu am fost combinat cu o tipa de 14, eu avand 20.Relatia a durat multi ani.

| Antyss08 a răspuns:

Termenul ăsta " Da ma si?" nu e un răspuns real, adică nu e o arfirmație 100% da, poate a zis asta pe moment și acel răspuns i-a dat prietenului lui, nu ție.
Termenul de răspuns folosește și fratele meu mai mic aproape la orice.
De exemplu când îi zic că e enervant și el tot îmi răspunde cu " Da ma si?"
Acum depinde ce înțelegi tu.

| NoNameexd a răspuns:

Hehe,nu vreau să te fac să te simți prost,dar ești naivăă! Ești micuță,și da știu că iubirea n-are vârstă doar că nu te întrebi totuși de ce vrea un băiat așa mare să fie cu tine? Este doar interes la mijloc, dacă nu-l cunoști îndeajuns ai grijă ce faci, că dacă se întâmplă alte chestii, o să fie nasol. Vorbește cu el și cunoaște-l și nu te lăsa păcălită de câteva cuvinte "dulci". Sper că te-am ajutat, multă baftă-n viață!

| elComandantee a răspuns:

Eşti naivă acum şi uşor de prostit. Nici-un băiat normal de 19 ani nu s-ar uita la una de 13 ani. Doar unul incapabil să-şi găsească una de vârsta lui. Deci are probleme.
Tu alegi dacă stai cu un pedofil sau nu...

| Turdeanul a răspuns:

Nu e bine sa fiti impreuna tu esti o minora si daca faceti sex el poate ajunge in puscarie tongue Tipul nu gaseste fete de varsta lui de aia tea gasit pe tine naiva.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

E mult prea mare pentru tine... puteti fi doar prieteni. Gaseste unu de varsta ta. Nu te incurca cu unii mai mari. Poate te place doar ca pe o sora mai mica. SUCCES!happy:*:*happy

| 0alafaranume0 a răspuns:

El ar trebui sa iti explice asta nu tu lui..are 19 ani degeaba

| Metaxa24 a răspuns:

Stai cu el!
Diferenta de varsta intre parintii mei este de 8 ani!

| TheBoyFromVeniceBeach a răspuns:

E pedofil. fereste-te de el!

| GabriielOffice a răspuns:

Parerea mea. Dragostea nu are varsta.
Da este un baiat cumsecade, nu vrea sa profite de tine nu vad ce te opreste.

| Maya355 a răspuns:

Sa nu te superi dar baietii pe la varsta asta, daca vor o relatie aleg o fata mai mare sau de varsta lor. E clar ca el are un interes. Oi fi tu foarte frumoasa, poate si foarte dezvoltata, si il faci sa viseze prostii. Oricum e major daca are 19. Poate esti atrasa de el dar daca vrei un prieten gandeste-te la unul de varsta ta sau putin mai mare.