| Sasha203 a întrebat:

Acum o saptamana am intalnit un tip foarte dragut care dupa cateva discutii am aflat ca imi este vecin acolo unde lucuiam cand eram mica, in fine ce vreau sa zic e ca el imi cunoaste bine famila si etc. Cand ne-am intalnit noi, el era certat cu prietena lui. De atunci am inceput sa vb. Din ce mi-a spus el, nu se vor mai impaca deoarece s-au intrecut niste limite si e mai greu acum.
Noi vorbim zilnic la telefon si prin mesaje. Ne-am intalnit si de cateva ori. Aseara am vorbit din nou si mi-a spus a s-a indragostit de mine dar nu putem avea o relatie ca este prea devreme deoarece a trecut foarte putin timp de cand s-a desparit de fosta. Si mie incepe sa imi placa de el.

Nu stiu ce sa fac....are rost sa astept putin timp? Oare chiar ma place s-au se foloseste de mine sa o uite pe respectiva. Noi vorbim cate 3-4 ore seara pentru ca ziua are treaba si nu as vrea ca el sa se foloseasca de mine.
Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| adrykiba a răspuns:

Mai dai putin timp, cunoaste-l mai bine, daca va grabiti nu va iesi bine mai ales ca s-a despartit recent.
daca nu puteti ramane prieteni foarte buni

| Enki a răspuns:

Dupa parerea mea, eu nu as crede ca se foloseste de tine. poate ca el te place, dar totusi are nevoie de putin timp dupa ce s-a despartit de fosta lui iubita.mai are nevoie de ceva timp dupa despartire, asa ca mai lasa-l un pic sa-si revina. apoi mai vorbeste cu el si vezi daca e pregatit pentru o noua relatie.trebuie sa-l iei mai incet acum, fiind in suferinta.mult noroc!

| kx123 a răspuns:

Te place, dar ii este teama de o noua relatie din cauza ca a trecut prea putin timp de cand a incheiat-o pe cea precedenta. Eu zic sa nu renunti la el. Bafta!

| diiiiiana4cka a răspuns:

Hey,fii calma, nu te stresa, nu cred ca se foloseste de tine. daca avea in gind sa se foloseasca de tine, era sa iti arate k ii este totuna, asta te atragea mai tare si te facea sa umbli dupa el! Insa el e sincer cu tine! Cred ca doar trebuie sa astepti! Timpul le va arata pe toate! Succes!

| NaiveGirl09 a răspuns:

Tocmai, nu se foloseste de tine! Este clar, din momentul in care a spus : Imi trebuie putin timp ca sa uit! Altfel, te-ar fi luat din prima. Vrea doar sa stie daca este pregatit pentru o noua relatie happy. Incearca sa ii dai putin spatiu, nu ii va face rau. happy. Dupa un anumit timp, poate chiar se va lega ceva intre voi. Si, tine minte : Niciodata sa nu fi pesimista! O sa iti aduca numai rau happy. Sper sa iti fie de folos sfatul meu kiss.