| anonim_4396 a întrebat:

ajutor din partea fetelor si baietilor plizz! ma intilnesc cu prietenul meu de 2 ani si 7 luni. eu am 17 ani iar el 21. nu de mult vorbeam pe tema dragostei si mi-a spus ca ma place ma iubeste dar mai vrea sa faca dragoste cu mine! am ramas soc la spusele lui, caci nu ma asteptasem sa imi propuna anume acest lucru. eu i-am raspuns ca nu vreau caci as dori sa fiu cinstita si ma tem ca mai apoi sa nu ne despartim si sa regret de cele facute. el mi-a spus ca mai poate rabda putin dar nu si foarte mult caci daca eu no sa fac cu el dragoste, atunci va pleca la alta fata sau curva doar pentru sex. eu nu voi sti ca el pleaca la altele pentru sex dar cu mine el mai departe se va intilni. cum credeti care este scopul lui cu sexul? si merita sa mai fiu impreuna cu el? ( dar nu vreau sa-i cedez mai ales cu sexul)

Răspuns Câştigător
| Purec a răspuns:

Ai 2 ani si 7 luni cu el..altul iti cerea asta dupa 2 luni happy Nu stiu de ce ai ramas asa de soc, ce voiai sa iti propuna, dar cred ca era normal sa te astepti sa isi doreasca sa faca dragoste cu tine dupa 2 ani si 7 luni. Nu spun ca metoda lui de a te convinge nu a fost nesimtita...dar problema principala e la tine. Oricum stiu cum te simti ( am simtit si eu ceea ce simti tu. sad ) Dar sincer iti zic. daca te desparti de el.o sa regreti enorm..nu te lua dupa copii de pe aici..eu sunt sigur ca te iubeste.dar e ceva natural sa isi doreasca si dragoste..Bafta si sper s aiei decizia cea mai buna

| anonim_4396 explică (pentru Purec):

Mi-ai furat vorbele din gura, sper ca tipa cu intrebarea sa te aprecieze.

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In timpurile astea anormale, este normal ca, copiii sa faca sex (si poate chiar si copii, desi exista avortul...).
Tu esti anormala, imi pare rau sa spun asa, dar esti anormala in sensul bun.
Nu are rost sa continui relatia cu 'mnealui, pentru ca el nu te iubeste, nu stie cum sa iubeasca cu adevarat, si nu in ultimul rand, ca el poate sta cu tine numai pentru aceasta (sa-si vada cuculetul in pasarica ta). Apoi va pleca, dupa cum ai spus-o si tu.
Ti-a spus in fata ca el este in stare sa te insele (si chiar si te va insela) daca nu ii dai ce-si pofteste. Deci, pentru ce iti mai pierzi vremea cu el?

| AndreyG a răspuns:

Nu e nicio replica ieftina. nu-ti poti imagina cati profita de fete si vor sa fie cu ele doar pentru sex. Eu zic ca nu merita baiatu. si nu merita sa-i cedezi asta doar pentru ca cere. Daca te-ar fi iubit, nu ti-ar fi cerut asa ceva si nu te-ar fi amenintat fii sigura. Iubirea adevarata vine odata cu rabdarea. si prin faptul ca el arata asa disperare. iarta-ma dar nu te iubeste cum crezi. Cel putin parerea mea. Acum te intreb si eu ceva, si pe oricare fata. De ce va indragostiti de baieti mai mari mereu? Adica stiu ca este ceva psihologic aici. si am cateva idei. dar vreau sa vad ce credeti voi. Si, v-ati indragostit vreodata de baieti de varsta voastra? sau mai mici? Pentru ca din ce spun unii, nu prea va uitati la baieti de aceeasi varsta sau mai mici ca voi. Nu iau eu toate vorbele altora dar, de aceea va intreb.

| provika4ka a răspuns (pentru AndreyG):

Uite Chiar iti pot raspunde la intrebarea ta. NOI ne indragostim de baietii mai mari decit noi deoarece credem ca ei au mai multa logica, ca ar putea sa ne apere, sa ne ofere mai multa stabilitate in relatii siguranta. am fost. cindva indragostita de un baiat de virsta mea. L-AM IUBIT ENORM DE MULT, CHIAR MAI MULT DECIT PE ACTUALUL MEU PRIETEN, DAR L-AM PIERDDUT DEOARECE PRIETENA MEA SI COLEGA DE CLASA MI LA FURAT, EA FIIND MAI INDRAZNEATA DECIT MINE. MAI INTII VORBEA SI SE RIDEA DE EL DAR MAI APOI CHIAR SI L-A LUAT DE LA MINE. PROBLEMA NU E CA NOI NU DORIM SA AVEM RELATII CU BAIETII DE SEAMA NOASTRA, PUR SI SIMPU NE ESTE TEAMA SA NU SE DISTRUGA ACESTE RELATII PREA REPEDE. (CEL PUTIN ACESTA E PUNCTUL MEU DE VEDERE). SPER CA TE-AM AJUTAT PUTIN! laughing

| IMC90 a răspuns:

''Ma intilnesc cu prietenul meu de 2 ani si 7 luni.''

Nu, de 2 ani si 7 luni te intalnesti cu prietenul tau, nu te intalnesti cu prietenul tau de 2 ani si 7 luni, ca nu-i copil de cresa.

| johnyboy a răspuns:

Sincer il inteleg si pe el. daca a stat 2 ani cu tine, sigur nu te va lasa daca faceti dragoste.mai ales ca treceti la o urmatoare etapa a relatiei voatre, va descoperiti punctele excitante, descoperiti din ce in ce mai multe pozitii, dupa aceea treceti la alte nebunii gen sex oral, anal.eu zic ca dupa 2 ani ar trebui sa faceti ceva deoarece e posibil sa se duca relatia voastra la destramare. eu nu stiu ce mai astepti, sa mai treaca inca 4 ani sau ce?

| valentino52 a răspuns:

Serios? cum a zis si purec21 nu ii mai asculta pe copiii de aici..de iubit sigur te iubeste dupa atata timp..totusi daca nu te simti pregatita nu esti obligata sa faci nimic. Parerea mea ati putea ajunge la un compromis..sa astepte sa devii majora.si banuiesc ca mai sunt doar cateva luni.Dca nici atunci nu te simti pregatita ar trebui sa te gandesti din ce motiv ca ajungi la varsta in care relatiile intime sunt ceva normal si o relatie adevarata de dragoste intre doi adulti nu se poate infaptui fara amor.

| MissExtasy95 a răspuns:

Dupa parerea mea eu cred ca te iubeste...altfel nu ar fi stat cu tine aproape 3 ani fara sa nu iti ceara nimic. Dar mai exista si posibilitatea ca el sa te fi inselat fara sa iti spuna si sta cu tine doar pentru a obtine ceea ce isi doreste iar acum s-a plictisit si nu mai are rabdare si te preseaza prin amenintari. Succes sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine.
P.S. Si eu 17 ani si am facut dragoste cu prietenul meu iar acum avem un an si jumatate de cand suntem impreuna. Tin sa mentionez ca nu el mi-a propus asta ci eu am fost cu ideea deoarece stiam ca il voi pierde chiar daca ma iubeste. Nevoile sexuale ii pot face pe baieti sa renunte la persoana iubita :*

| Haze a răspuns:

Doamne feri fetito dupa atata timp mai stai pe ganduri? nici nu ma mir ca ti-a zis asa ceva, zi mersi ca pana acum nu te-a lasat si mai esti cu el si te iubeste si nu te-a presat da eu zic sa nu mai stai pe ganduri prea mult

| AmySiAtat a răspuns:

Pai,Nu Am Eu Varsta Potrivita Sa Dau Sfaturi Deastea Dar In General Sfaturile Mele Sunt Bune. Uite,Daca Tu Nu Vrei Sa Faci Asta N-o Face,Nu E Necesar, Daca Te Iubeste Cu Adevarat V-a Avea Rabdare Pana Vei Fi Pregatita Si Nu Se Va Duce La Alta Sau Se Va Desparti De Tine Doar Pr Sex. El Nu Prea Te Apreciaza Cat Meriti, Parerea Mea, Nu Merita Sa Faci Asa Ceva De La Varsta Ta, De La 19 In Sus Ti-as Propune. In Fine, Sper Ca Sfatul Meu Te-a Ajutat, Ai Grija Ce Faci Si Ti-am Zis, Nu Te Meritawinking Mult Noroc love struckwinking

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru AmySiAtat):

Nu te plictisești să scrii mereu cu litera mare și mică?
Sau nu mai știți care e moda?

| roxanna9031 a răspuns:

Eh. k pleaca. la altele pentru sex. astea sunt replici ieftine de ale lor. a unor "barbati" imaturi. doar sa te presioneze. tu ar trebui sa faci dragoste/sex cu el. doar daca te simti pregatita. nu conteaza cat timp aveti impreuna. conteaza cat de mult va iubiti. dar daca ti.a bagat replica k se duce la o curva pentru sex. si pe urma na se intoarce la tine. lasa de dorit! si ar trebui sa te gandesti mai bine la ce fel de relatie aveti. pentru ca nu totul se rezuma la sex rolling eyes. Iar prima data. o tii minte toata viata. deci. trebuie sa te gandesti de multe ori inainte.