| JustLoveMee33 a întrebat:

am 12 ani si vreau sa va intreb cv. In primul rand nu vreau sa aud ca vai esti mica si nu poti tine la cineva,tine-te de carte, ca eu la varsta ta ma jucam cu papusile, lasam astea la o parte va rak puppy dog eyes. deci, acum cateva saptamani am fost intr-o excursie de 3 zile a venit si verisoara mea imi mare,acolo a venit si un baiat,eu una am facut cunostinta cu el pe timpul traseului am vorbit,am jucat carti cu mai multi si eu incepusem sa il plac,se poarta frumos, si chiar e de treaba, timp de 2 zile ne-am inteles perfect a 2-a zi chiar stateam foarte mult impreuna.dar a3a zi vara mea a stat cu el, si el a luat-o pe ea si a intrebat-o daca vrea sa fie cu el, ea a zis ca se gandeste(ea stia ca eu il plac)si cu toate astea ziua urmatoare i-a zis ca da...adica oare sa ma fi crezut doar o simpla prietena,nu imi vine sa cred ca e asta, adica totusi chiar credeam ca ma place, acum eu nu mai ies afara pentru ca ei stau acolo unde ies prietenele mele si urasc sa ii vad impreuna imi vine sa o iau pe vara mea de par. Celui care da un sfat bun si serios funda ..va roog puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să stai în casă, bocind sau ascunzându-te şi în acelaşi timp făcându-le lor pe plac?

Fii serioasă! De mâine, afară cu tine! Nu trebuie să stai lângă ei.Îţi iei o prietenă şi defilaţi altundeva.

Doar nu-ţi vei pierde vara din cauza unui băiat!

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

îți complici viața de la 12 ani laughing asta am de zis. Niciodată fie că ai 10, 12, 20, 30 de ani nu o să meargă o relație cu unu recomandat de altcineva sau care a stat cu o verișoară de-a ta sau prietenă bună. Întotdeauna balta are pește nu trebuie să poftești la peștii altuia.

| h3r a răspuns:

Pai o sa mai auzi, pentru ca asa e.
Referitor la mica-marea ta problema, nu-ti mai bate atat capul pentru un gagic, o sa vina altu.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Acesta nu prea este motiv să numai ieşi din casă. Verişoara ta, cred că a vrut doar să te rănească şi să te facă geloasă. Dar fiind vara ta, nu prea ar fi trebuit să facă aşa ceva. Dacă un băiat, vorbeşte cu tine mult, petreceţi timpul împreună şi vă înţelegeţi foarte foarte bine, nu înseamnă neeapărat că te place. Poate doar a vrut să fie prietenos cu tine, dar el de fapt a vrut să fie cu verişoara ta.

Dacă el o place ea, asta este. Dar ea a greşit când a zis că vrea să fie cu el. Dacă tu făceai aşa, o durea.

Eu zic să vorbeşti cu ea, cu verişoara ta şi să o întrebi de ce a făcut asta, fiind sigură că tu îl placi pe el.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| alexa2829 a răspuns:

laughing da esti prea mica intr-adevar dar lasa asta o sa treaca baieti sunt nenumarati

| alinussa a răspuns:

Vara ta ti-a facut un lucru urat! cel mai bine ar fi sa uiti de acel baiat si sa faci zilnic ceea ce-ti place. nu mai sta inchisa in casa!

| JustLoveMee33 explică:

Asta pentru unii in afara de d3l3t3r,pe bune?! alte fete incep de pe acum sa faca unele chestii tampite si eu doar va intreb pentru ca eu una in aceasta perioada mi-am pierdut aproape tot deci ati putea si voi sa respectati o mica rugaminte...si pana la urma v-am cerut sfatul nu sa imi ziceti ca sunt mica.

| BLeur a răspuns (pentru JustLoveMee33):

Aşa sunt toţi, nu-i băga în seamă.aşa fac mereu.

Dă-mi add, dacă mai vrei să vorbim/discutăm ceva. : d3l3t3r98

| elena64 a răspuns:

Mda....esti prea mica pentru o relatie dar uite sfatul meu ignora-l cat poti de mult mergi cu fetele si distreazate i-ar in legatura cu verisoara ta explica-i situatia poate se v-a simti vinovata si il va parasi.SUCCES. FUNDA?