| beepso a întrebat:

Am 13 ani si aveam de gand sa merg la bazin cu un grup de prieteni printre care se afla si prietenul meu.Aa Vlad ca asa il cheama a propus asta si noi am fost de acord chiar isi dorea sa mergem dar eu nu puteam pentru ca in ziua aceea aveam ciclul.Si i-am spus ca plec cu familia si nu pot ajunge.Insa cand a venit pe la mine am coborat putin ca ma chemase cineva si el a vorbit cu mama mea asa ca a aflat ca nu ma duc nicaieri.A plecat si s-a suparat ca l-am mintit si cica nu vreau sa stau cu el de aceea inventez.Acum nu mai pot sa ii zic ca merg undeva pentru ca mama i-a spus ca nu ma duc altundeva in ziua aia si ca pot merge.Sa ii zic ca am ciclu? Nu e o problema atat de grava dar ma simt prost.

7 răspunsuri:
| Stefy200 a răspuns:

Daca cu adevarat tine la tine, va intelege.Parerea mea este sa ii spui pentru ca este ceva 100% normal.in viata trebuie sa iti fie rusine de lucruri mai grave(prostitutie, furat, etc)dar nu de ceva absolut normal. explica-i ca ai fost nevoita sa-l minti caci ai avut o retinere fata de acest subiect usor mai delicat.roaga-l sa te inteleaga caci chiar nu ai avut alta varianta la momentul respectiv.winkingsucceshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne.E o problemă atât de minoră!
Nici nu trebuie să-ţi faci griji pentru aşa ceva.
Poţi pur şi simplu să-i spui '' Mi-a fost jenă să spun adevărul.Nu pot veni pentru că sunt în acea perioadă... ştii tu''.
Nu e deloc dificil.
Succes şi nu mai minţi.E mai uşor să zici adevărul, indiferent despre ce este vorba.

| Hieer a răspuns:

Mai bine ii zici adevarul.E ceva normal fiecare femeie are ''asta''.

| Dariiiii a răspuns:

Imi dau seama ca iti e rusine sa ii zici, dar decat sa creada ca nu vrei sa iesi cu el, mai bine sa stie adevarul. Pana la urma e ceva omenesc, toate fetele avem.:3 Spune-i la inceput ca ai o problema si nu poti veni, nu e ceva grav si nu inventezi, nu poti merge la piscina in acea zi, mergeti saptamana viitoare si daca te intreaba ce problema ii zici ca problema de-a fetelor.laughing Cred ca va fi evident.Bafta.

| ChokoX3 a răspuns:

Spune-i! Daca e baiat inteligent va intelegehappy

| ILoveYouAlexC a răspuns:

Cel mai bine e sa ii zici de aceasta mica problema. Daca tine la tine va intelege :*

| Alexysroze a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii spui adevarul sigur te va intelege.va veti impaca in felul asta.Bafta.Funda?