| oanabhaaaa13 a întrebat:

am 13ani si 4luni de 2 luni mi-a venit ciclul iar luna asta nu mi-a mai venit de ce? prima data mi-a venit in 05.03. 2012, a doua oara in 08.04. 2012, iar azi 17.05. 2012 nu mi-a venit...sa imi fac griji?
Dau funda:*.

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Stai linistita in primul an, ciclul este neregulat.(exemplu)Poate sa vina 2luni la rand si 3 nu.

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

În primul an, ciclul vine neregulat. Poate să vină la două sau trei luni. Nu te speria. Este un fenomen normal.

| dreamgirl94 a răspuns:

Nu-ti fa griji iubita:* mie nu mi s-a reglat nici la 17 ani pana nu am luat pilule..asteapta un an doi si daca nici atunci nu se regleaza du-te la medicul de familie.iti va spune el/ea ce sa faci:*:*

| gabitzapapusika2000 a răspuns:

Nu pentru ca e primul an se poate sa nu iti vina nici 2 luni

| oanabhaaaa13 explică:

Eu am crezut ca trebuie sa vina in fiecare luna...shi m-am cam speriatbig grin