| Oanna066 a întrebat:

am 14 ani si intampin o problema. deci, ma masturbam si mi am introdus 2 degete in vagin, au intrat pana la capat, m-a usturat la inceput, dar dupa mai multe miscari,, du-te-vino" era din ce in ce mai placut. acum ma cam doare cand incerc sa stau jos, dar intrebarea e daca mai sunt virgina?
va rog sa dati raspunsuri serioase, totusi pe site ul asta se cer sfaturi. funda, multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este un cat se poate de categoric DA, adica esti si vei ramane virgina pana in momentul in care vei intretine primul act sexual adevarat. Dezvirginarea ta se va produce in miomentul in care penisul unui baiat/barbat va fi introdus in vaginul ''pasaricii'' tale.
Senzatia de disconfort si de durere este posibil sa se manifeste inca 1-2 zile. Durerea este provocata de ''febra musculara'' care s-a instalat in muschii vaginului, in urma supunerii lor la primul efort care este posibil sa fi si durat un pic mai mult. Este posibil sa mai apara senzatia de disconfort chiar si de durere si in urma masturbarilor viitoare insa vor fi din ce in ce mai slabe. Durerea si senzatia de disconfort nu se va mai produce deloc dupa ce vei mai intretine inca cateva (probabil 4-5? thinking ) reprize de autosatisfacere in urma carora lumenul vaginal se va largi din ce in ce mai mult dar si suficient incat degetul sa intre foarte usor. Durerea ar putea fi si o urmare a ruperii himenului, dar in acest caz ar fi trebuit sa apara/existe si o sangerare mai mica sau mai mare, atunci cand se produce asa numita deflorare a pasaricii. Dar este putin probabil sa se fi produs asa ceva din moment ce nu ai amintit de aparitia sangerarii. Multa sanatate!

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetitele se masturbeaza cu degetul pe clioris, neintroducand nimic in vagin, ca risca sa rupa himenul si nu-si pot provoca orgasme vaginale, cu degetul.
Asadar, nu mai introduc nimic in vagin!
Poti obtine placere si senzatii frumaose, daca iti atingi si exciti clitorisul, cu degetul sau cu o jucarie.

| Sofer a răspuns:

Inca esti. Virgina nu mai esti atunci cand intra crocodilul in tine.

| Goete a răspuns:

Esti virgina si daca sugi 100 si faci sex anal cu 1000
Dar... te-ai simti virgina?
Si, la urma urmei ce conteaza?

Răspuns utilizator avertizat
| gaagaga a răspuns:

Daca esti baiat e grav

| Goete a răspuns (pentru gaagaga):

Bineinteles ca e baiat, doar spube Clar: si-a introdus degetele in Vagin.
Sau tu stii vreun baiat fara vagin?

| AntonioAlexe a răspuns:

Da, esti virgina
Dezvirginarea despre care vorbesc toti se produce in cazul in care un penis intra in vaginul tau
Bine inteles ca exista posibilitatea sa iti fi rupt himenul(nu reprezinta o problema nu te speria) el este cel care,, reprezinta" virginitatea ta
Dar chiar daca s-a rupt si mergi la un control doctorul va vedea si va spune ca nu mai esti virgina insa tu esti virgina pana in momentul in care o sa aiba loc actul sexual cu penetrarea vaginului
Deci esti sanatoasa, nu e nici o problema durerile vor trece rapid masturbarea nu e un lucru rau

| Delia0New a răspuns:

Vezi ca ti-am trimis un mesaj. Sa te uiti cand poti?

Răspuns utilizator avertizat
| Delia0New a răspuns (pentru Joseph_Octavian_Michael_Joseph_1989):

Nu pot sa-ti dau. Daca vrei sa mi zici cv da mi mesaj pe insta @corugadelia