| sabina18 a întrebat:

Am 14 ani si plac un baiat cu un an mai mare.In fiecare zi il intreb daca iese cu mine afara si mereu imi zice'poate' sau 'nu stiu'. Stie ca il plac si ma place si el, dar cateodata am impresia ca nu tine la mine.Ar fi bine daca l-as suna si i-as zice ca il plac si ca vreau sa fiu cu el? S-au dati-mi alte idei va rog! Multumesc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| euI a răspuns:

Tu nu mai fiasa insistenta lasa-l o zi sa te caute, chiar 2 zile daca te va cauta si nu ii vei raspunde si vezi ca mai iinsista poti spune ca merita saincerci ceva cu el daca nu nu-ti pierde vemea funda plzzzz

| Cåpåċεl a răspuns:

Buna.
Poate ca el nu e genu de baiat care sa iasa in oras cu fete. Poate el se simte ofensat ca o fata il invita sa iasa cu el afara.Probabil el vrea sa stea cu baietii.

| Blondda a răspuns:

Tinand cont ca esti fata. Ia.o mai usor. Baietilor nu le place sa fie o fata asa insistenta cu ei. Sau poate el crede ca tu vrei sa fiti doar amici asa ca mai bine ii spui ca il placi si apoi vezi ce se intampla.

| mmiizzaas a răspuns:

Hmm thinking cred ca ar fi o greseala oarecum sa il suni si sa ii spui asta.Apoi el se poate gandi ca esti slaba la capitolul asta si poate face ce vrea din tine. Dragoste cu sila nu se poate, deci cred ca ar trebui sa astepti din partea lui primul pas. Daca nu il face cred ca nu tine la tine atat de mult pe cat iti imaginezi tu sau pe cat lasa el de vazut. Totusi flirteaza cu el, fa'l sa'si dea seama subtil ca il placi dar in unele momente ca nu'ti pasa de el.O sa fie confuz si intr'un final te va intreba. Sper ca te'am ajutat. Funda?:X

Da ai putea sa iei legatura cu el pe o retea de socializare si sa il intrebi ce simte pentru tine si daca asa i zici ca ai vrea sa fi cu el sau i zici Face To Face (fata-n fata) ca iti place de el si il intrebi daca este ineresat deoarece daca te place de el logic ca nu da semne poate este rusinos si de aia iti zice ca nu stie cind iesiti afarahappy incearca ce ti-am zis mai sushappy

| 2dor a răspuns:

Eeeeeu nu as face asta. din moment ce te tine in scurt cu" nu pot azi, nu acum, poate maine" ii clar! happy. + idee sa il intrebi la telefon ii proasta. mai bine astepti pana cand veti iesi. Nu mai fi asa de insistenta, baietilor nu le place asta.