| xLoveYou a întrebat:

Hello TPU. Mai intai de toate ador site-ul acesta love struck. Suntem o mare familie. Love TPU love struck. Si in al II-lea rand, as vrea sa va intreb si eu ceva :-s. Va rog sa nu ma injurati sau alte chestii. V-as da si funde multe... Dar sunt incepatoare big grin. Deci, imi place de un baiat, dar el este cu o alta fata :[. Eu am impresia ca acel baiat ma place [imi zambeste, vorbeste mult cu mine, sta cu mine cateodata]. Eu si el avem multe lucruri in comun si semanam si la fata chiar laughing. Lumea spune ca noi 2 ne-am potrivi, dar nu stiu cum sa-i spun ca il plac straight face. Adica, el sigur stie ca il plac, Dar as vrea sa aflu mai clar daca si el ma place, fara sa-l intreb. Si faza e ca e cu o alta fata, din pacate pentru mine. Oricum ei 2 nu prea stau impreuna si lumea zice ca nu se potrivesc deloc. In fine, deci ce-as putea sa fac? Va rog mult, mersii puppy dog eyes :*.

Răspuns Câştigător
| gohsty a răspuns:

Invita-l la un suc si vezi daca accepta,sau in pauza,stai cu el undeva unde nu trece multa lume si vb de dif chestii care le aveti in comun, uita-te la el cum te priveste si cum se comporta, sau roaga o prietena care se intelege bine cu el s afle...:->

6 răspunsuri:
| Amorezatul a răspuns:

Cel mai bun lucru este sa fiti cat se poate de naturali. Dragostea trebuie sa vina de la sine, nu trebuie sa fie grabita ori ceruta din mila si alte chestii. Aici se pare ca este mai importanta parerea lumii decat ceea ce crezi tu. Daca tu crezi ca il placi este ok sa ii spui iar daca el te place lucrurile vin de la sine. Succes!

| Twilight a răspuns:

Cica cei care seamana se potrivesc si formeaza un cuplu frumos. Tu continua sa stai cu el si ce faceti si acum, sa faci tot posibilul sa ii ocupi timpul cu tine, iar iubita lui actuala sa va vada, incat sa se desparta de el, iar el sa vina la tinebig grin

| gioia a răspuns:

Lasa-l in pace. Poate iti place si poate va potriviti dar el are deja pe cineva. Daca nu dureaza si se despart e alta treaba dar doar dupa. Daca ai fi tu cauza despartirii lor nu cred ca ti-ar placea. Intr-o zi ai putea fi tu in locul fetei inselate, gandeste-te si la asta.

| Cuoredighiaccio a răspuns:

Buna, si eu st noua pe aici. Referitor la intrebarea ta, poti sa rogi un/o prieten/a comun/a sa il intrebe ce parere are despre tine, si sa mai ii zica k il placi. Daca te place, da'i de inteles chiar si pe mess k ai vrea sa fii cu el, dar ca ii respecti relatia si de asta nu i'ai zis nimic. Te pup, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma si eu am o femeie de care imi place.si place si ei de mine. discutam radem, glumim.da ea e casatorita si el mi-e prieten.si eu sunt casatorot da-mi iubesc si respect sotia.trebuie sa fac o diferenta intre golaneala{curvie}si prietenie nu-i asa? aaa voi nu aveti obligatii, deci se permite? pai tot asa veti cauta toata viata. daca inainte de casnicie se poate, dupa aia mai tare e posibil.succes.

| PROTOTYPE a răspuns:

BunA! II poti spune ca vr sa fiti mai mult decat prieteni si te uiti la reactiile lui si apoi iti dai seama daca si el vrea sau nu! sper ca te-am ajutat