| anonim_4396 a întrebat:

Sall laughing pai....in primul rand, va rog sa nu faceti glume proaste sau chestii de genu'. Pai imediat o sa merg la liceu unde vreau sa incep o viata complet noua. Vreau sa fiu interesanta, ca toți colegii sa vor sa se imprieteneasca, cu mine. Poate unii dintre voi vor spune sa fiu eu. Asta am încercat din clasa a cincea si toți colegii mi-au spus ca sunt o fraiera si ca nu intereseaza pe nimeni ceea ce spun. Nu sunt un copil retardat, am note si medii de 10 pe linie, nu va faceti păreri proaste. Dar nu stiu ce e in neregulă cu mine de nu vrea nimeni sa vorbească cu mine. Ce as putea sa fac la liceu? Eu am intrat in vorbă cu ei dar după un buna, ce faci eu ma blochez si nu mai stiu ce sa zic. Roti se uita la aspectul fizic si nu pot spune ca sunt cine stie ce. Dar nu arăt nici ca ultima de pe pământ. Totul e ok la mine, doar ca am dinții foarte putin strâmbă, diferenta de 3 mm ( am măsurat

1 răspuns:
| OfataOricare a răspuns:

Acest lucru patesc mereu. Asa sunt ei. SI ma aflu in aceeasi situatie si eu vreau sa plec la un liceu departe sa introrc fila si sa ma schimb, dar toti zic ca ma schimb degeaba ca nu o sa fiu eu mai * populara *. Si eu sunt catalogata la scoala unde invat, dar am unele persoane care ma cunosc si nu ma ignora. La mine in clasa si in scoala e greu sa ignori, doar de cei mari imi e frica in rest cei din clasa de la mine stiu deja ca ii pot face de ras cu ajutorul unei fete cu 1 an mai mare si ca-i pot bate singura. Chiar daca fugi si te schimbi tot aia e. Eu am fost catalogata baietoi ( pentru ca ma imbrac mai larg si nu port rochi si fuste ca nu ma simt in largul leu ), am fost facuta grasa desi am 55 Kg si 1, 70 m. Lumea o sa te judece si o sa te ignore mereu, dar arata-le ca tu poti fi cineva si fara aprecierea sau sprijunul lor. Sper ca te-am ajutat.