| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Rasp.va rog Buna of dragostea asta Poveste! Eu am fost cu un baiat de care imi place acum el era foarte distant spunea in fata mea ca se vede cu altele, dupa ne-am despartit pt.ca o place si o iubeste(asazice)pe cea mai buna prietena a mea eu cum el ne-am pupat nu sarut de 2 ori si ne-am despartit. Intr-o zi am zis sa fiu tare si am iesit cu prietena ( x) si baiatul (y). x cu y sau pupat in fata mea ( ea e foarte timida) eu cu el am tot vb pe mess si maine ne intalnim fara sa stie ea ( razbunare pt.ca ea stie ca il iubesc si tot se pupa cu el cea mai buna prietena wtf) eu inca nu am primit primul sarut si maine afr cu el a zis ca ma saruta ma musca si asa vreau sa incerc chiar daca primul sarut e special in fine lasa vreau sal sarut si sa ne mai distram asa Ce ma sfatuiti?

12 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Cati ani ai?straight face
Lasati jocurile astea de copii mici in pana mea ca nu-si au rostul.Va sarutati asa ca sa va razbunati? De ce nu va si f****i ca sa va razbunati, nu?
Va faceti planul ca tiganul, ca te face si te drege si maine te calca in picioare.Mai treziti-va la realitate si ganditi-va ca altii, la varsta voastra, acum cativa ani, cand auzeau de sarut fugeau ca dracu de usturoi.

| catalin02 a răspuns (pentru UbexFlo):

Mare dreptate prima parte

| UbexFlo a răspuns (pentru UbexFlo):

El e un curvar si voi sunteti 2 naive care puneti botu la vrajeala lui.Te suparai ca doar iti zicea ca se vede cu altele da` acum ca se pupa cu aia in fata ta de ce *** nu te superi si tii mortis sa te razbuni?straight facePana la urma v-ati despartit, e viata lui, face ce vrea.

| christinebubu a răspuns:

In primul rand, consider ca baiatul e disperat sa aiba multe fete.Nu o iubeste nici pe prietena ta, nici pe tine. Daca va iubea, nu facea asa ceva.Pur si simplu se joaca cu voi.Decat sa te razbuni pe ea, mai bine razbunati-va pe el.Nu se merita sa strici o prietenie din cauza unui baiat.
Plus ca el da dovada de o mare nesimtire daca iti zice in fata ca se intalneste cu altele.NU SE VA SCHIMBA.Mai bine poarta o discutie cu prietena ta, si dati-i peste nas.:*

| Metamorphose a răspuns:

Sunt de acord cu UbexFlo. Adică de ce fatăă? Nu tine la prietena ta dacă face astfel de jocuri. Si e ABSOLUT EVIDENT că nu tine nici la tine. :& Lăsati-l in pace că nu merită. Cel puțin eu așa zic. Jocurile astea sunt copilăresti. El isi bate joc de voi, e clar. Da no. Nu iti alegi de cine să iti placă. Ai grijă ce faci. O sa ajungi să te inchizi in cameră plângând că el nu te bagă in seamă si că ai pierdut.o pe cea mai bună prietenă din cauza lui. Eu zic că nu merită!

| asdfghjhghkjj a răspuns:

1 sa te duci la un curs de limba romana
2 sa repostezi intrebarea corect sad

| UbexFlo a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Ti-as da o funda mare cat Bucurestiul.

| catalin02 a răspuns:

Nu prea am inteles pentru ce vrei sfaturi dar in fine..Pai nu il inteleg pe el adica el daca ar vrea sa fie cu tine dc ar pupao pe cea ai buna prietena a ta chiar in fata ta? Deci din perpectiva mea e nu te iubeste doar ca vrea sa profite de tine.Eo tias recomanda ca atunci cand te saruta sa fie prietena ta de fata(sau macar sa il vada) astfel el va fi nevoit sa aleaga.Nush ce sa zic oricum Bafta

| Ronnie35 a răspuns:

Foarte urat din partea prietenei tale si a iubitului tau ca au facut acest lucru. Ce faci tu acum se numeste razbunare, nu? Pe de-o parte e bine ce faci, dar pe de-o parte nu. Gandeste-te ca ea ti-a fost cea mai buna prietena si el practic iubitul tau. In zilele de azi, fetele sunt atat de "indraznete", incat te poti astepta chiar si la cea mai buna prietena a ta sa-ti fure iubitul. Daca prietenul tau ti-a spus ca o iubeste pe prietena ta, atunci tu trebuia sa vorbesti cu ea si sa lamuriti sau daca nu aveati ce sa lamuriti, atunci pur si simplu trebuia sa rupi orice legatura cu amandoi... sa-ti faci viata cu alt baiat. Inteleg ca ti-e greu, dar partea cu razbunatul nu cred ca merge. Mai demult era vorba aceea: "Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte" si chiar se lua in vedere. Insa acum, acest lucru pare a nu mai conta. Sunt de acord cu celelalte fete ca baiatul isi bate joc de tine si prietena ta, dar poate fi si adevarat. Sau pur si simplu nu te-a iubit suficient de mult incat sa nu renunte la tine. Te-as sfatui sa nu te combini cu prietenul ei. Arata-i ca tu nu esti ca ea, oricat de greu ti-ar fi. Refa-ti viata cu alt baiat! Iti doresc mult noroc si sa ai parte de un baiat care sa te merite cu adevarat.

| Clf_Abby_1993 explică (pentru Ronnie35):

Multuumesc mult kiss ea cum e timida de fel ( prietena) ii spunea el de exemplu alaltaieri 2 ore s-a rugat de e so pupe si ea la pupat cu greu si doar can dma intorc eu ea are 13 ani si na mai avut prieten no inteleg in pupa si nu vrea sa fie cu el

| daniellllaaaa a răspuns:

Eu zic ca isi bate joc de amandoua! Ori trebuie sa fie cu tine sau cu ea! Eu zic sa il lasati amandoua in pace ca e nesimtit!

| somrik a răspuns:

El se joaca cu voi, trebuie sal dati peste nas, daca nu faci asta iti vei pered prietena si nici pe el nul vei redobindi