| monika_1323 a întrebat:

Buna TPU.am 14 ani, sunt cu prietenul meu de o saptamana si el are 19 ani jumate.sunt inca virgina si el mi-a propus sa o facem insa mie imi este frica.Recent am avut o cearta cu el pentru ca el mi-a spus ca nu isi doreste o relatie adevarata, a vorbit o prietena cu el si dupa aceea i-a spus prietenei mele ca ma iubeste, nu stiu ce sa cred pentru ca eu chiar il iubesc.Intrebarea mea este daca o sa simt sau ce o sa simt cand ma culc cu el si ce sa fac in legatura cu cearta noastra?

Răspuns Câştigător
| Sinceritate777 a răspuns:

In primul rand tu avand sentimente profunde nu o sa uiti niciodata acea noapte, dar sfatul meu e sa nu te culci cu el deoarece o sa regreti (esti prea tanara) in plus el vrea doar sa se culce cu tine nimic mai mult. Crede-ma ca am trecut si eu prin asta si stiu ce zic doar ca eu eram mai mare 16 ani funda:X?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Omul ti-a spus sincer: nu vrea o relatie, vrea doar sex repede ca sa poata trece mai departe. Tu esti inca un copil, nu ai discernamant, iar el vrea sa profite de asta. Iti dai seama ca nici un baiat normal nu ar cere sex dupa o saptamana de relatie, mai ales de la o fetita de 14 ani. Discuta cu parintii tai si cu el, fiindca ceea ce iti cere este infractiune. Gandeste-te ca in primele saptamani dupa sex tu vei fi envoita sa te duci la ginecolog iar acesta va anunta procuratura care il va ancheta si aresta pe partenerul tau pentru viol. Sincer, nu cred ca merita nici pentru tine nici pentru el, dat fiind ca el a spus clar si sincer ca nu veti avea nici o relatie si ca dupa sex va veti desparti.

| RXN a răspuns:

Eu nu inteleg de ce tu, copila de 14 ani, esti cu un tip de aproape 20 de ani.La 14 nu-ti asumi toate aspectele unei relatii serioase si de lunga durata,caci nici nu stii ce e aia.El,se pare ca are tangente spre pedofilie.
Ti-a zis el ca nu vrea o relatie adevarata, ceea ce nu e tocmai ceva ireal, caci cu o copila de 14 ani nu poti avea o relatie adevarata.

Eu zic sa-ti cauti un partener cu o varsta apropiata de a ta. Daca aveai minim 16 ani,poate ca nu era asa dubioasa si ciudata treaba, dar in conditiile astea, nu e in regula.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Tu nu realizezi că e ceva ciudat la mijloc? Serios acum.

| shtephie a răspuns:

Si el ti-a zis ca nu vrea o rel serioasa. ESte si mare de tine. Si dupa 1 saptamana sa-ti propuna... termina "relatia" cu elwinking

| Debb a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa o faci. Nu stiu cat de mult te iubeste el. Cred ca e unu din acei disperati dupa minore virgine. Prima dragoste nu se ita niciodata si nu cred ca vrei sa iti amintesti de el cand o sa o faci cu altul etc. Mai asteapta. Explica-i si lui si daca nu ii convine, da-i papucii. Inseamna ca sta cu tine pentru sex.

| Yng a răspuns:

Ma stii ce.la varsta aia baietii "vaneaza" fete virgine.iar pentru ca nu stiu cum sa le gaseasca le cad in plasa fete intre 13-15 ani. Nu il asculta. Te minte asa fac toti doar sa te culci cu el. Daca te-ar iubi cu adevarat nu ti-ar cere sa faci sex cu el, si sincer nu are cum sa te iubeasca dupa o saptamana. Nu fi fraiera! Ai demnitate! Nu o face cu el. Lasa`l sa se duka sa le fu*a pe alte fraiere nu pe tine. Flituieste`l. Nu te merita! Bafta multa! Ai grija de tine!

| anca13 a răspuns:

Il iubesti dupa o saptamana? hmmm greu sa cred asta! Fata mea, du-te unde vezi cu ochii si lasa-l pe asta ca vrea doar sa se culce cu tine.Gandeste-te ce sentiment vei avea dupa ce vei pierde doua lucruri deodata:virginitatea si "prietenul".Tu te simti pregatita? eu zic ca esti inca prea mica, abia ai buletin si iti sta capul la sex! Asteapta sa mai cresti si o sa ai parte de sex toata viata ta.Te-ai informat vis-a-vis de bolile cu transmitere sexuala, de predispunerea la cancerul de col uterin din cauza inceperii vietii sexuale inainte de 17 ani jumatate,de o sarcina, cunosti metode de contraceptie, de protejare? Sunt sigura ca iti sunt straine aceste informatii.Nu fi o prada usoara pentru el.Se cearta cu tine din acest motiv pentru ca vrea doar sa te foloseasca apoi"pa". Chiar e greu sa realizezi ce intentii are? E viata ta totusi, dar traieste-o in asa fel incat sa nu regreti mai tarziuwinking

| doarEu001 a răspuns:

Ce proststraight face nu gandeste si el ca distruge viitorul unei copile.pentru ca daca o sa o faci cu el o sa te paraseasca, iar tu o sa ramai cu buza umflata si cu o mare dezamagirewinking

| RawrLexa a răspuns:

Deci daca ave`ti o saptamana impreuna si deja ti-a propous sa face`ti acest pas, tinand cont ca el are aproape 20 de ani, si ar stii ce este bine pentru. tine...Eu iti zic direct: Se foloseste de tine, altfel un tip care iti vroia binele, nu iti cerea asa ceva in timp de o saptamana.
Tu da`i peste nas' si arata`i ca esti diferita fata de celalte cu acre o fost si ca nu vrei sa fii vreo' distrus-o [am aceeasi varsta ca a ta]

| xButterflyxX a răspuns:

Nu te iubeste, te vrea doar pentru sex. mai bine l-ai lasa in pace, nu merita iubirea, antentia ta. Nu te culca cu el, te va lasa sigur imediat dupa.happy Ai grija de tine :*.

| Douapunccteunics a răspuns:

Woow,
în niciun caz sa te culci cu el
dacă te iubește te așteapta.
până ești pregatita fizic si moral
dar daca tu vrei s-o faci pentru ca crezi ca esti pregatita
si el e cel potrivit ce mai stai pe ganduri.fa-o app sa nu lipseasca
PREZERVATIVU! Baftă!:*

| Isabellpink a răspuns:

Este prea repede ...in + nici nu te iubeste.mai ales ca aveti doar o saptamana...

| MadnessCaffe a răspuns:

Te asigur ca vrea sa te f*** si dupa te lasa 100%.

| Rritu a răspuns:

Eu iti propun sa nu o faci inca, mai asteapta 2, 3 anitongue
Si daca el te iubeste cu adevarat, va astepta si el, daca nu va astepta inseamna ca te vrea doar pentru sex

| calin3003 a răspuns:

Mai bine limiteaza-te la unul de varsta ta. Baitetii mai mari isi doresc altceva de la o fata... iar acel "ceva" nu poate sa-l obtina de la o fetita mai mica cu 5 ani decat ei

| baby123 a răspuns:

Ai 14 ani, esti cu el de o saptamna, ti-a propus sa o faceti? Eu cred ca vrea doar sa isi bata joc de tine. nu aveti decat o saptmana si gata vrea sa o faceti nu merita ti-a si zis ca nu vrea o relatie. Mie mi se pare ca ai destule motive sa stai in banca ta si sa il lasi in pace. Decat sa suferi mai tarziu, poate toata viata mai bine lasa-l. Sincer NU MERITA.