| JohannaStone a întrebat:

TPU! Daca ati putea sa imi ascultati toata povestea.
Am 12 ani si sunt indragostita de un baiat care de curand mi-a spus ca ma iubeste...si eu cred, desi nici eu si nici el nu prea stim ce inseamna iubirea adevarata. De atunci noi suntem foarte apropiati si ne vorbim foarte des. Dar colegii mei au inceput sa faca glume pe seama noastra si multa lume ne intreaba daca suntem impreuna. De fiecare data negam acest lucru. El se teme de faptul ca va afla cineva si intotdeauna eu spun 'ce ne pasa noua', iar el spune ca am dreptate. Cu toate astea, se pare ca tot se teme. Singurele persoane care stiu despre asta sunt prietena mea cea mai buna, prietenul lui cel mai bun si mama care ulterior a aflat. Oare ce se va intampla daca vom face urmatorul pas? Cum va reactiona lumea? Ce ar trebui sa facem noi in situatia asta? Ce alte sfaturi mai aveti in legatura cu mica 'relatie' pe care o avem?

Răspuns Câştigător
| Zuza_2058 a răspuns:

Buna Yoyo! Din punctul meu de vedere ar trebui sa continuati relatia pentru ca merita sa ai o relatie cand iubesti; nu ascultati de gura lumii :fiti impreuna.Eu stiu ce inseamna:eu nu am ascultat de gura lumii si am continuat relatia.Bafta!

2 răspunsuri:
| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

laughing Niciodata nu trebuie sa asculti de gura lumii pentru ca daca o faci nu vei realiza niciodata ceva in viata pentru ca lumea e invidioasa si vbeste ca sa se afle in treaba...Deci bafta pentru,, RELATIE'' (datii bataie:laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea merita sa incercati si n-ar trebuie sa renuntati sau sa va ascundeti de dragu de a nu sti altii. Cui ii pasa? Important e ceea ce simtiti si pe bune acum mai ignorati si voi gurile rele...