| bebemik12 a întrebat:

am 15 ani jumate si am o relatie de 9 luni ..de vreo o luna simt ca vreau ceva serios cu acest baiat si ma simt atrasa de el din toate punctele de vedere, acum vine vorba despre pasul acela (eu sunt virgina) simt ca e acel baiat potrivit pentru a incepe asta. nu e ca ceilanti sa se repezeasca sau sa imi bata apropouri de asta o singura data acum o luna mi-a spus ca m-a visat facand dragoste... P.S vrea sfaturi legat de faza cu prima noapte daca trebuie sa mai astept sau nu.P.S fatra mistouri si glumehappy

Răspuns Câştigător
| LineGuide a răspuns:

Esti la varsta la care e necesar sa iei aceasta decizie, nu poti astepta la nesfarsit mometul, si cand crezi ca a venit sa fie deja mult prea tarziu.
Totusi daca vrei sfaturi sunt dispus sa ti le dau, si sa vorbim liber, dar nu aici unde mereu va fi cate cineva care va fi impotriva.Deci daca vrei sa continuam conversatia add me:fil_mv@yahoo.com

| LovellyAngel a răspuns (pentru LineGuide):

Sa astepte pana la nesfarsit? La 15 ani este potrivit sa iei o asmenea decizie? Toti tembelii dau "sfaturi"

12 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

We don`t care.
e alegerea ta, indiferent de ce iti spunem noi tu ai alegerea finala. Daca nu esti destul de matura sa judeci asta pentru tine ...iti dai seama cat de usor te pacaleste tipul..ma rog, just sayn`

| Dariusuu a răspuns:

De ce te grăbești?

Cred că nu vrei să ai probleme mai târziu, mai așteaptă 2 anișori.

Te pup.

| bebemik12 explică (pentru Dariusuu):

Nu ie vorba ca ma grabesc ..chear deloc adica m-am gadit si la lucrul asta...da simt asta din ce in ce mai des

| Dariusuu a răspuns (pentru bebemik12):

Și crezi că ești pregătită pentru riscurile care urmează?

Ai timp draga mea.

| facepalmlol a răspuns:

Ai doar 15 ani!

| bebemik12 explică (pentru facepalmlol):

Siii? stiu ca nu ar trebui sa ma grabes dar sa fim seriosi ca e la 15-16 ca e la 19 tot dracu ala e!

| LovellyAngel a răspuns (pentru bebemik12):

Ca e la 8-9 ani, 15 ani, 20 de ani tot aia e nu? Mai te si rastesti... Peste 2-3 luni vezi sa nu apari la televizor facand sex in baie, ca asa e la moda. laughing Vai si amar de capul tau!

| Maddutzakiss a răspuns:

Buna daca il iubesti si el te iubeste si aveati o relatie serioasa de ce nu dragoastea(sexul) nu are varsta se intampla pur si simplu daca simti casta vrei fa-o nu conteaza ca ai doar 15 ani sunt fete care o fac la 18 ani si tot le parasesc iubiti si cu ce le ajuta ca au 18 ani deci daca simti ca acum e momentul fa-o mai ales daca spui ca nu te bate la cap inseamna ca e un baiat minunat care asteapta decizia ta eu in ziua in care am facut-o habar nu aveam ca o voi face dar asa a fost sa fie si sunt si acum cu acelasi baiat si ne iubim nu e nimic rau in a face dragoste cu persoana iubita sper ca te-am ajutat funda?

| bebemik12 explică (pentru Maddutzakiss):

Mersi mult pentru sfat:*

| Nallen a răspuns:

Daca vrei cu adevarat s-o faci, fa-o cu prezervativ ca sa eviti riscul de a ramane insarcinata. big grin

| anna112karenina a răspuns:

Eu zic sa mai astepti.Este prea repede, daca te iubeste te asteapta.Pe langa asta te poate parasi dupa ce o faci, doamne feri sa nu ramai insarcinata gandeste-te.