| sfdsdfsdfsd a întrebat:

am febra de 10-13 zile cred, am fost la medicul de familie si mi-a dat antibiotic azitrox dar nu m ajuta cu nimic nu am nici pofta de mancare nu stiu daca este o raceala sau viroza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m2704 a răspuns:

Nu neaparat ca e grav.Dar sigur ai o infectie iar fara o analiza mai amanuntita nu o sa i gasesti un tratament exact.De ce sa te chinui cu febra cand poti sa te tratezi sigur.

5 răspunsuri:
| Tudy000 a răspuns:

Ok this is gonna sound weird, dar ai incercat sa o scazi cu compresa cu spirt pe frunte si felii de cartofi la talpi?

| sfdsdfsdfsd explică (pentru Tudy000):

Nu dar mi-am facut prectie cu spirt si comprese dar nu cu cartofi

| raresbarbier a răspuns:

Mai bine du-te la spital.

| m2704 a răspuns:

Mergi mai bine la un medic internist.Sau la pneumologie.

| sfdsdfsdfsd explică (pentru m2704):

Adica, e grav? :{

| m2704 a răspuns (pentru sfdsdfsdfsd):

Nu neaparat ca e grav.Dar sigur ai o infectie iar fara o analiza mai amanuntita nu o sa i gasesti un tratament exact.De ce sa te chinui cu febra cand poti sa te tratezi sigur.