| AndreeaSaby a întrebat:

Am 16 ani si sunt impreuna cu iubitul meu de 9 luni. Ne intelegem foarte bine, parintii nostri se cunosc, mergem aproape peste tot impreuna, ma respecta, etc. Parintii mei sunt de acord sa il chem la mine acasa pentru ca ei sunt de parere ca nu are rost sa batem strazile aiurea sau sa stam in frig si in ploaie. Asa ca de vreo 4 luni il tot chem la mine de cel putin 4 ori pe sapt, mai mergem si la suc, etc. Astazi m-a chemat la el, dar nu am mers pentru ca mama mea nu este de acord ca o fata sa mearga acasa la baiat ( chiar daca parintii baiatului sunt acasa). Vi se pare normal asa ceva?(vreau pareri sincere)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este absolut normal. O fata minora nu merge acasa la un baiat, decat eventul pentru o petrecere la care este sigur cel putin un adult in casa si alti invitati. Dar singura, niciodata. daca tu nu te respecti, nimeni nu te va respecta. fii sigura ca respectul partenerului tau va scadea drastic

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Mi se pare absolut normal.
O fata ce se respecta nu merge la un baiat acasa daca nu are o relatie extrem de serioasa cu el.
La 16 ani in niciun caz.

| neutrino a răspuns:

Nu mi se pare deloc, nici corect, nici parinteste, nici de ce vrei tu, ca parintii tai sa fie atat de creduli.

| Azµre a răspuns:

Aha, e bine, mai sunt și părinți cu capul pe umeri.

| Oana92 a răspuns:

Din punctul meu de vedere e absurd. Adica puteti sa va intalniti la tine, dar la el, cu parintii acasa nu aveti voie. E absurd, oricum daca voi vreti sa faceti ceva interzis din punctul lor de vedere oricum faceti...dar na.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti traiasca mama si sa te mandresti cu ea kiss Sa ti minte acest lucru ca si tu vei fi parinte

| varcolaccc a răspuns:

In mod normal nu este bine ca o fata sa meargă acasă la un baiat. Dar daca el te respecta si nu vrea sa te forteze sa intretineti relații sexuale sau alte lucruri de genu asta atunci nu prea ar fi o problema...

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Pai sincer nu fiindca poate cred parinti lui ca nu'i placi nu este frumos din partea mamei tale. Sie u am o prietena care este cu un baiat dar se viziteaza reciproc.MAma ta trebuie sa inteleaga, baiatul te'a invitat la el poate credea ca e mai bine sa mergi si tu la el nu e frumos ca numai iubitul tau sa vina la tine si tu sa nu mergi la el.