| g2012 a întrebat:

de ce nu vrea iubitul meu sa ma prezinte parintilor lui? poveztea mea pe scurt: am o relatie de 1 ani si 7 luni si ne intelegem perfect! iubitul meu este nascut si crescut intr-un sat la 400 de km de locul unde locuiesc eu si munceste el in prezent! acum 4 luni am mers intr-o excursie si am fost nevoiti sa poposim vreo 7 ore la vreo 60 km de locuinta parintilor lui! i-am propus iubitului sa mergem la parinti lui sa ii cunosc si eu si el mi-a spus ca nu ar fi frumos sa mergem si sa stam o ora si apoi sa plecam (scuza de 2 lei) atunci cand va fi cazul o sa mergems a stam mai mult! el imi cunosate mie familia! de atunci nu a mai adus discutia de o posibila vizita impreuna la el acasa desii el a mai fost singur de cateva ori!(bine nici programul de la job nu prea ne-a permis sa fim liberi amandoi in acelasi timp cateva zile la rand dar se putea face ceva daca el vroia) nu stiu ce sa cred voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Cred ca se rusineaza de ei!
Poate parinti tai au o pozitie sociala cat de cat buna! sunt de la oras si au o altfel de mentalitate!
Din cate spui, relatia merge foarte bine deci defectul nu este la tine!
Sti cum sunt satele si oamenii de la tara! ii e frica de o proasta impresie!
Vorbeste cu el si spune-i ca nu te deranjeaza, ca intelegi si ca ti-ar face mare placere sa-i cunosti parintii!

| g2012 explică (pentru IloveME):

Din ce mi-a povestit are gradina mare, animale parinti sunt muncitori de multe ori a venit de la el de acasa incarcat cu de toate ce poti lua cartofi, ceapa, pui si le.a adus la mine desii nu locuim impreuna! mama e vaduva de 7 ani si pana acum 2 ani a lucrat la confectie! deci nu stiu daca sunt prea bogata sau prea din familie de "intelectuali" big grin big grin! sad

| Oana92 a răspuns:

Ori ii este rusine cu tine, ori ii este rusine cu ei

Răspuns utilizator avertizat
| konfing a răspuns:

Hmm uite. Sincer nici eu nu as vrea ca iubita mea sa-mi cunoasca parintii pentru ca sunt niste alcoolici depravati, care mi-au ruinat viata deci voi incerca pe cat posibil sa evite contactul. Vorbeste cu el si afla mai multe despre parintii sai, poate are probleme in familie.

| noulfischer a răspuns:

Probabil ii e rusine cu tine sau de reactia parintilor lui care o va face cand te vor vedea

| g2012 explică (pentru noulfischer):

Are un frate mai mare cu aproape 10 ani ca el si la fratele lui acasa am fost i-am cunoscut sotia si copii dar fratele lui sta mai aproape de noi!

| noulfischer a răspuns (pentru g2012):

Nu vrea ca parintii lui sa creada ca e ceva prea serios

| noulfischer a răspuns (pentru g2012):

Nu vrea ca parintii lui sa creada ca e ceva prea serios

| AAnka a răspuns:

Probabil ii e rusine cu parintii lui... Poate are probleme cu ei si nu crede ca e bine sa ii cunosti. Cu tine nu prea cred ca ii e rusine. Saau poate ii e frica de reactia parintilor lui cand te vor cunoaste. Multi parinti au ceva de comentat la iubitul/iubita fiului/fiicei lor. Sigur are un motiv intemeiathappy Intreaba-l si tu de ce nu te prezinta. Daca nu vrea sa-ti spuna sau schimba subiectul nu insista pentru ca s-ar putea sa se enerveze.