| doracezara a întrebat:

Buna tpu.Am 16 si sunt intr o relatie de o luna si putin cu un tip de 18 ani.Ne cunoastem foarte bine.Seara cand ma duce acasa mai ramanem putin la locul nostru(o canapea) si eu mă asez in bratele lui incolacita si ii simt penisul foarte incordat ceea ca ma face sa-mi doresc ceva cu el, dar nu stiu daca e normal ca la vârsta asta sa mi încep viata sexuala.Am vorbit cu mama in general si mi a zis sa mai astept vreo 2 ani si i am zis ca mai bine o fac acum cu băiatul pe care îl iubesc decât la 18 cu primul in cale...amandoi suntem virgini si daca o sa începem sa facem asta nu o sa ne mai putem abtine.ce sa fac? sa mai astept cativa ani? ..pentru ca oricum in relatia cu el as vrea sa mai astept vreo 4 luni.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Viata isi cere dreptul. Eu iti zic sa n-o faci dar stiu ca nu pot sa te ajut. Incearca macar s-o faci cu cap, sa nu ramai gravida. E prea devreme sa-ti nenorocesti viata. Poti sa zici ca vei da copilul in infiere dar cele mai multe mame dupa ce tin copilul in brate nu-l mai pot lasa. E un sentiment uman. Invata cat mai multe despre perioada ta fertila si despre contraceptie. Dumnezeu sa-ti ajute!

| DeeaMarry a răspuns:

Ce-ai zice de. dupa 18 ani, cu baiatul pe care il iubesti enorm?
De ce ar trebui sa fie la 18 ani cu primul iesit in cale?!
Zau asa, ai abia o luna cu el. Si doar 16 ani.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De ce sa astepti daca simti si iti doresti in momentul asta?

| BadAngel3 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Pentru ca nici macar nu are 18 ani. Si in plus ea nu este pregatita. Vrea sa mai astepte 4 luni sau poate pana la 18 ani. Daca o sa regrete mai tarziu? Si atunci o sa fie prea tarziu, pentru ca faptul o sa fie deja consumat.

| KamaSutra a răspuns:

Fa ce simti, dar ai grija sa nu regreti mai tarziu

| neutrino a răspuns:

Daca tot doresti sa devii femeie de pe acum, de ce nu incerci chiar maine? Dar esti pregatita pentru asa ceva?

| cosminbynf a răspuns:

Pai,de cat timp esti cu el, daca esti cu el mai mult de 3-5 luni, siner, majoritatea fac..., dar cu grija mare si conteaza ff tare daca ii doresti cu adevarat

| cosminbynf a răspuns:

Mai asteapta cateva luni