| xdryhuesrt5 a întrebat:

:* am 17 ani si as vrea sa ma ajutati cu ceva. aseara am fost la prietenul meu si am hotarat sa facem s**. eu sunt virgina...a bagat-o de cateva ori, dar ma durea foarte tare asa ca s-a retras. nu mi-a curs deloc sange atunci, dar a 2a zi eram patata. in cele ce au urmat nu mai aveam pic de sange. oare mai sunt virgina? va rog fiti seriosi. multumesc. dau fundita. :*

Răspuns Câştigător
| SlowMotionn a răspuns:

Deci laughing M-ai facut putin sa rad. Este normal sa te doara la inceput, pe tine mai ales dar si pe baiat, daca este virgin, iar daca ti-a curs sange, nu conteaza ca atunci sau dimineata inseamna ca nu mai esti virgina. Sper ca ti-am fost explicit dar de alte detalii cred ca n-ai nevoie. Fundita? happy

| Rayyy a răspuns (pentru SlowMotionn):

Nu mă pot abţine să nu te contrazic. Băiatul nu simte nicio durere în timpul actului sexual, fie că e virgin, fie că nu. O zi bună să ai!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Din moment ce te-a penetrat, chiar dacă doar de câteva ori, NU mai eşti virgină ( teoretic )...

Dacă ai avut "pete" de sânge ( pe lenjerie ) în următoarea zi, atunci NU mai eşti virgină ( nici măcar "practic" )!

Când eşti dezvirginată NU este obligatoriu să-ţi curgă sânge - şi aici situaţia DIFERĂ de la fată la fată : sunt fete care nu au nici o sângerare la deflorare, altele sângerează foarte puţin, iar la unele ( mai rar ) sângerarea este accentuată şi trebuie să se oprească din actul sexual!

La fel şi durerea : diferă de la fată la fată, DEPINDE şi de „experienţa" partenerului, precum şi de preludiul pe care îl ai...

Este foarte important PRELUDIUL - adică perioada "dinaintea" actului sexual ( în sine ) - care TREBUIE să fie cât mai ÎNDELUNGAT, în care vă "pregătiţi" ( unul pe celălalt ) pentru actul sexual propriu-zis.

Acest PRELUDIU constă în mângâieri îndelungate în zonele erogene ( acolo unde vă excitaţi/vă place ), săruturi pasionale ( eventual sărut "francez" ), treptat vă dezbrăcaţi ( până rămâneţi goi ); după care treceţi la un alt stadiu şi vă "ocupaţi" fiecare de organul sexual al partenerului, puteţi încerca o combinaţie de sex oral + cunilingulus ( se linge cu limba organul sexual ) + anilingulus ( se linge cu limba zona anală ), se ling uşor ( sau se pot suge uşor ) sânii/svârcurile/gâtul partenerului ( partenerei ), EL poate suge uşor clitorisul partenerei, etc.

TOATE acestea trebuie făcute în SPECIAL de către el, pentru plăcerea şi excitaţia TA - deoarece dacă nu eşti destul de excitată, atunci vaginul tău nu va fi suficient de lubrefiat ( deci nu vei fi destul de "udă" la "piersicuţă" ) şi atunci penetrarea va fi MULT mai grea!

Apoi, EL trebuie să fie cât mai delicat cu tine şi să continue preludiul până când VEDE efectiv că te-ai "udat" foarte tare şi ABIA după aceea să te pătrundă cu "fineţe" ( dar în acelaşi timp FERM, dintr-o singură încercare şi NU prea adânc, acum la început, ca să nu lovească "fundul" vaginului )!

De asemenea, dacă observă că nu te "uzi" suficient de mult pentru a te penetra cu uşurinţă ( după URMAREA paşilor enumeraţi mai sus ), se poate folosi o cremă/ulei lubrifiant/ă - se găsește în supermarket ( sau la farmacie ) şi costă de la 10 lei în sus ( depinde de tip şi de magazin )!

Mai mult, după penetrare, la primele 10-15 mişcări TREBUIE să fie foarte delicat şi să NU te pătrundă adânc ( deoarece mai durează "puţin" până când vaginul se lubrefiază COMPLET )!

Iar durerea de care e posibil să-ţi fie frică ( în continuare ) - DEPINDE foarte mult de "nivelul" tău de excitaţie ( şi de lubrefiere ), precum şi de "modul" în care te penetrează!

DACĂ urmaţi "paşii" descrişi mai sus, NU vei mai avea NICI o problemă şi NU vei mai simţi durere - poţi fi LINIŞTITĂ!

| xdryhuesrt5 explică (pentru bursuc001):

Multumesc. Foarte folositor raspunsul tau. :*

| bursuc001 a răspuns (pentru xdryhuesrt5):

Cu plăcere!

| dydda a răspuns:

Foarte posibil sa nu mai fi. Sangerarea nu poate aparea imediat deoarece nu la toate fetele curge acelasi volum de sange.La unele curge doar cateva picxaturi care nici nu sunt observate imediat ci abia mai tarziu sau nici nu se observa sau poate curge foarte mult.Sau poate fi putin sange ramas de la ultima menstruatie pe canal. Data viitoare vei afla daca mai esti sau nu:*

| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Acum depinde, poate doar ti-a fisurat un pic himenul si desigur ca iti curge sange, la urmatorul contact sexual o sa stii daca mai esti sau nu virgina, daca iti mai curge inca inseamna ca este ceea ce am zis eu.

| BxMariia a răspuns:

Nu mai esti...sadlaughing

| xdryhuesrt5 explică:

Multumesc frumos. data viitoare o sa fiu mai "curajoasa" si am sa stiu sigur. :*