| ApaMineralaPlata a întrebat:

Buna TPU am 17 ani si de o luna sunt impreuna cu un baiat care are 19 ani, ce pot sa va zic despre relatia aceasta, este o relatie obisnuita, singura problema este ca imi e teama sa nu ma indragostesc deoarece inainte de relatia asta am avut o relatie in care am suferit foarte mult, am fost ranita. etc. Baiatul acesta se comporta foarte frumos cu mine, simt ca incep sa tin la el sa ma atasez de el ceea ce nu-mi doresc... sad desi inima imi spune altceva... Puteti sa-mi dati cateva sfaturi utile ce as putea sa fac sad..Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| andreealitllesmileAndreea a răspuns:

Oof. Si mie mi se intampla la fel si la inceput si eu am suferit dupa cineva si apoi am cunoscut pe cineva care se purta frumos cu mine si apoi am crezut ca il voi uita pe fostul daca voi fi cu el dar pana la urma n-am mai vorbit si acum mam imprietenit cu fostul si ne intelegem mai bine acum si poate o sa ajungem sa ne impacam. Situatia ta seamana mult cu a mea asa ca... fi cu ochii in 4. Sper sa te ajute draga mea puppy dog eyes :** Funda? :3

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate. E prea devreme, sa te framanti. Ce-o fi, o fi.

| Șurubelniță a răspuns:

Esti fraiera! Baiatul cu care esti acum nu are nicio legatura cu suferintele tale, nu are de ce sa-ti fie teama, nu toti oamenii sunt la fel. Ai suferit...cu totii suferim, e al naibii de dureros si trece cu greu dar n-ai ce sa faci, nu poti gasi fericirea fara sa suferi. Nimeni nu iti poate garanta ca baiatul acesta te va face sau nu sa suferi dar din moment ce el se poarta frumos cu tine, atunci acorda-i o sansa, poti sa ai o surpriza placuta si sa fii fericita alaturi de el.
Daca nu incerci, nu ai cum sa gasesti dragostea, chit ca asta inseamna sa ti-o iei in bot de cateva ori. Nu-i nicio rusine in asta, din contra, astfel de experiente te fac mai puternica.
In plus, sa-ti mai zic o chestie. Ce faci daca baiatul se indragosteste de tine? Nu ii vei putea oferi dragoste si il vei face sa sufere batandu-ti joc de sentimentele sale. Ti se pare acest lucru a fi ok? Nu, nu e.
Asa ca lasa trecutul in spate si fa loc prezentului si implicit viitorului.

| AlexaD a răspuns:

Atunci da-i jet daca esti slaba si panicata. daca nu baga-te pe felie ca trebuie sa treci prin cateva traume sa afli de fapt cat de frumoasa e viata