| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am 17 ani si vreau sa imi incep viata sexuala doar ca nu stiu cu ce baiat si n-am nici un prieten.

22 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

În acest caz, mai așteaptă.

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul nu este o mancare pe care vrei sa o gusti, ca de multe ori nu-ti place ori provoaca greata si vomiti, dar este ceva ce se incearca cu baiatul iubit, la momentul potrivit.
Ia-o cu inceputul, intai cautandu-ti un prieten...

| sierra1 a răspuns:

Ești elevă?

| Byb2001 explică (pentru sierra1):

Dap

| sierra1 a răspuns (pentru Byb2001):

și-i pustie de băieți, școala aia?

| Byb2001 explică (pentru sierra1):

Nu e dar dupa se afla usor daca va fi cineva din liceu

| sierra1 a răspuns (pentru Byb2001):

Adică o faci la vedere?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este indicat si recomandat ca viata sexuala sa fie inceputa doar in momentul in care vei avea un iubit adevarat si numai acelui baiat /barbat sa-i oferi virginitatea ta. Chiar si in cazul in care s-ar putea intampla ca ulterior sa ajungi in situatia de a regreta alegerea facuta. Daca a aparut dorinta si simti si nevoia de a-ti satisface hormonii sexuali, in acest caz poti sa te autosatisfaci prin practicarea masturbarii ''pasaricii'' doar simplu clitoridian, sau prin masturbare intravaginala. Multa sanatate!

| Gabryel85 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mi se pare foarte corect.

| Gabryel85 a răspuns (pentru Gabryel85):

Cu observația că există posibilitatea dezvirginării în cazul autosatisfacerii vaginale.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gabryel85):

GRESIT. Prin masturbare intravaginala este posibil sa-si DEFLOREZE ''pasarica'' prin lezarea, deteriorarea sau ruperea membranei HIMEN.
DEZVIRGINAREA si specific ''A FEMEII'' deci nu a ''pasaricii'' ei se produce numai in momentul in care se realizeaza contactul direct a celor 2 organe genitale : Vaginul (organul genital feminin) si PENISUL (organul genital copulator masculin)
Sanatate!

| Gabryel85 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bine, dacă o luăm filosofic, așa e. Dar niciun băiat nu o să o mai creadă virgină dacă se deflorează. Acum, fiecare cum dorește... Sănătate!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Gabryel85):

In acest caz respectivul individ da dovada lipsei sale de documentare si corecta informare. Sau altfel spus da dovada ca este un dobitoc tampit, cu totul imbecil daca nu are capacitate sa inteleaga nici macat atat.
In multe cazuri constitutia himenului este extrem de elastica si din acest motiv exista cazuri in care membrana HIMEN se rupe numai in momentul in care se naste copilul in mod natural.
Respectiva femeie activa sexual este in continuatre VIRGINA fiindca are himenul INTREG, INTACT si dupa foarte multe acte sexuale?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce vrei să ți-o începi? Ce înțelegi tu prin începerea vieții sexuale? Să te împreunezi cu un mascul? De ce?
Spui că nu știi ce ce băiat? Și ce vrei, noi să știm pentru tine?
Dacă nu ai nici un prieten, cum vrei să o începi?

| Lukasssz a răspuns:

Hmm ai un voluntar sa stii.

| Invictusman a răspuns:

Lui timidul89 ii place de tine, șo pe el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-mă, mai fericită ai fi să i te dăruiești bărbatului vieții tale, după nuntă.

| Psihiatrie a răspuns:

Cu utilizatorii TPUbig grin

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Cred ca este destul de usor sa gasesti pe cineva pentru asta, sunt foarte multi baieti care nu ar spune nu. Si eu sunt virgina si intr-un fel te inteleg ca ai vrea sa incerci.
Totusi eu as zice sa nu incerci cu oricine si sa astepti inca putin. Daca vrei neaparat sa o faci, ai grija sa fie un prieten, un baiat de incredere.

Stiu ca toti ti-au sarit in cap si iti zic sa astepti pana la nunta, eu iti zic sa te gandesti bine si sa faci ce simti.

| NebunuTDDi a răspuns:

Este foarte mare păcat să faci sex înainte de Sfânta Taină a Căsătoriei, fiule! Mai ales dacă ai sub 18 ani.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru NebunuTDDi):

Chiar? Atunci aproape toata lumea pacatuieste.