| BlancaFantasma a întrebat:

Buna TPUhappy am 18 ani si am cunoscut un baiat dar "problema" e ca el are 26 de ani.inca nu il cunosc fata in fata dar am vorbit pe mess si le telefon, si da semne ca ma place. el e de treaba, de fapt asa pare pe mess o sa vad cum e in realitate, vorbeste frumos, e cam copilaros dar nu stiu.eu parca as vrea sa gasesc un baiat de varsta mea care sa mearga la facultate(el lucreaza), sa avem aceleasi scopuri, idealuri. Daca o sa`mi placa acest baiat ce spuneti ar fi bine sa-i dau o sansa data fiind diferenta de varsta? am mai vazut cazuri de diferente si mai mari si a mers la altii. dar nu stiu eu sunt mai copilaroasa, adica ce daca am 18 ani, tot ma consider un "copil", nu ma machiez, nu am aceleasi ganduri ca fetele de varsta mea. Ce credeti va merge relatia in cazul in care va fi ceva intre noi? funda!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa te placa, ala te-a vazut asa mai mica fata de el si se gandeste ca ai vaginul mai stramt dorind sa te duca la pat si apoi sa iti traga un sut in cur.

| ignore a răspuns:

Gaseste pe cineva ca tine asa cum ai zis tu cu interese comune.

| Intelligence a răspuns:

Copilul dintr`un om nu piere lao varsta anume. poti fi si la 60 de ani "copil la suflet".
Daca in realitate iti va placea de baiat, nu are de ce sa nu` sai o sansa relatiei.scopurile si idealuri se construiesc impreuna odata ce iubesti.veti ajunge si acolo. daca exista la inceput macar sentimentul de atasare si a fi cu aceea fiinta. Nu e mare diferenta`,si dragostea nu are varsta`![proprie experientsa].
Deci eu zic ca. daca iti va placea in continuare si in realitate si el la fel, sa iti asculti inima.iar daca ea iti spune sa incerci incearca! Vei vedea pe parcurs. daca a fost o alegere buna, sau daca nu.asculta`ri inima, diferenta nu e extraordinara avand in vedere ca ub esti majora deja!
P.S: funda.doar daca crezi folositor rapsunsul meubig grin` :-p Take care`!

| OanaG a răspuns:

Eu zic sa ai grija cu cine vorbesti,sa stii ca in spatele unui calculator se poate afla un om care iti poate face rau, chiar daca da semne ca te place. Pana nu il cunosti, nu iti dai seama cum e.

Ai grija.

| Byankaa66 a răspuns:

Buna Elena... Am 18 ani si sunt cu cineva care aceeasi varsta ca si baiatul de care ai zis mai sus. Suntem impreuna de 1 an si 4 luni si vreau sa-ti zic ca nu e foarte usor dn cauza ca uneori mai avem si opinii diferite dar conteaza ca ne iubim si stim sa trecem peste tot. Daca baiatul de care ne-ai zis stie cum sa te ia si e ceva mai copt decat tine la minte eu cred ca relatia va functiona, insa va trebui sa faci si u un efort ca sa-l intelegi pe el, sa-l accepti asa cum e. Trebuie sa ai si grija cu el ca poate intentiile lui nu sunt tocmai bune, poate vrea doar sa profite sau poate nu, de toate astea iti ei da seama doar daca vei fii cu el.

| NesCafe a răspuns:

Nu cred ca va merge... Pentru ca are o varsta prea mare

| mary96 a răspuns:

Sunt de acord cu "misogin" nu o sa mearga!

| bibisor25 a răspuns:

Eu nu cred ca va merge... diferente intre generatii se observa mereu. o sa fie momente in care tu vei avea anumite lanuri iar el cu totul altele, puncte de vedere diferite in legatura cu anume probleme. totusi, nu e chiar imposibil...

| just4nusha a răspuns:

E o problema mai complicata.in sensul ca (sa presupunem ca va merge relatia) o sa dai de o alta problema: cum ii vei convinge pe parinti sa il accepte? ei sigur se vor opune sad in ceea ce te priveste pe tine, e cam deplasat sa iti faci iluzii cu un baiat pe care il stii doar de pe net. e tipic adolescentilor.in fata monitorului, un om poate parea cu totul diferit fata de cum e de fapt.Fii foarte atenta! Iti doresc mult noroc!