| BlancaFantasma a întrebat:

Buna TPUhappy am 18 ani si am cunoscut un baiat dar "problema" e ca el are 26 de ani.inca nu il cunosc fata in fata dar am vorbit pe mess si le telefon, si da semne ca ma place. el e de treaba, de fapt asa pare pe mess o sa vad cum e in realitate, vorbeste frumos, e cam copilaros dar nu stiu.eu parca as vrea sa gasesc un baiat de varsta mea care sa mearga la facultate(el lucreaza), sa avem aceleasi scopuri, idealuri. Daca o sa`mi placa acest baiat ce spuneti ar fi bine sa-i dau o sansa data fiind diferenta de varsta? am mai vazut cazuri de diferente si mai mari si a mers la altii. dar nu stiu eu sunt mai copilaroasa, adica ce daca am 18 ani, tot ma consider un "copil", nu ma machiez, nu am aceleasi ganduri ca fetele de varsta mea. Ce credeti va merge relatia in cazul in care va fi ceva intre noi?

8 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Daca l-ai vedea, ti-ai putea raspunde la multe intrebari singura. S-ar putea sa-ti placa sau nu. intai sa-l vezi (poate e mai mic la inaltime...) si apoi mai orbim. Bafta!

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Si eu am prieten cu 6 ani jumate mai mare ca mine si merge foarte bine relatia big grin...este la fel cum ai zis tu.copilaros dar si serios cand este cazul. Si chiar daca este diferenta de varsta.ce conteaza? Oricum pentru mine este putin mai bine pentru ca mna este mai matur ma intelege mai bine si sunt sigura ca nu vrea doar o aventura de la mine ca restul baietilor. Deci daca va intelegeti bine, totul este ok. Deci bafta kiss

| BlancaFantasma explică:

@Ioana1704 ai pus punctul pe i laughingchiar asta e temerea ema cea mai mare.ca vreau un baiat inalt el nu stiu daca e mai inalt ca mine.A zis ca are 1, 77 eu nu stiu ce inaltime am dar tot pe acolo credhappy

| enverhoxha a răspuns:

Te încurci cu o piticanie de 1, 77 m?! Eu am 1, 90 şi 67 de ani. Şi nu mă machiez nici eu. Dacă eşti deşteaptă ştii ce să alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca are 26 de ani? happy si iubitul meu avea 26 de ani si eu 18 cand am decis sa fim impreuna, iar peste 2 zile facem 1 an jumate happy dar noi nu ne-am cunoscut pe nett. eu il stiam.
asa ca tu ai grija peste ce fel de persoana dai, sa nu fie teapa sad
succes mai departe :*

| picolini a răspuns:

Buna.eu am 18 ani si stau cu unu de 31 de ani... am vorbit pe net, l-am sunat, si in 31 august ma duc dincolo la el. mentionez e in Germania, a plecat de cateva luni si de stim doar din vedere. am vb km o luna p net, dar ma atrage si risc... nu risti nu castigi. diferenta d varsta nu mi se pare o problema, din contra ai ce invata, si in plus nu esti obligata sa satai cu el daca nu iti place, macar incerci. bafta

| CrRimyNaLla a răspuns:

Nu conteaza varsta! intre mama si tatal unei amice dea mele este diferenta de 8 ani si uite ca a mers in ciuda diferenteii varstei lor. Sper ca te-am ajutat

| Cristinikcm a răspuns:

Ai zis ca sh el este copilaros,daca si u esti.dc sa nu mearga? Dar intai cunoaste-l face to face ca asa p mess si la tel e una, iar fata in fata e altawinkingDiferenta de varsta nu ar fi o problema, dar vezi cum vb si km s poarta ca uwinking