| anonimyus a întrebat:

am 2 probleme una este mare unu majora. Sa incep cu ceea mai grava. O fosta "prietena" ea zice ca a fost cu mine eu nu sunt de aceeasi parerea deoarece am iesit o singura data, nu mi-a placut si i-am zis ca nu e pentru mine, nu ne potrivim. Ea dupa 11 luni care ma stresat intr-una ca ma iubeste ca moare fara mine ca doar eu exist pentru ea etc, i-am dat ignore pe messenger, pe facebook am sters-o de la prieteni si nu pot scapa de ea nici asa, imi trimite mesaje intr-una pe facebook, si zice ca mai are 4 conturi pe facebook la care ma are prieten eu unu habar nu am care sunt acele conturi. In aceasta privinta m-ati putea ajuta in 2 moduri, 1- cum pot sa scap pe facebook de mesajele ei? 2- cum sa ii explic sa ma lase in numele lui ...meu in pace?

Bun a 2 dilema, sunt indragostit pana peste cap de o fata care intamplator e prietena cu fata de mai sus dar asta nu ma deranjeaza, cum as putea sa ii arat la aceasta fata ca imi place ffff mult de ea? Am intrebat-o azi daca vrea sa fie fata pe care sa o fac eu fericitahee hee si a zis ca se mai gandeste, eu nerabdator am intrebat-o peste 4 ore daca s-a gandit si a zis ca nu prea... nu am mai insistat, imi dati un sfat in aceasta privinta?

PS: Eu am 18 ani, prima fata 15, a doua fata 16.
Multumesc si o seara minunata si plina de fotbal alaturi de echipele noastre!

Răspuns Câştigător
| marian1 a răspuns:

PFF...mai alexandru uite parerea mea e sa vorbesti cu a doua fata si sa ii spui sincer ca asta iti doresti sa fii cu ea,sa ii faci complimente:cadouri,o floare, o atentie, si daca ea accepta sa fiti impreuna(ea fiind prietena cu prima fata) poate prima fata isi da seama ca tie intr-adevar nu-ti pasa si o sa te lase in pace. Sper ca te-am ajutat.Succes!:*

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

1 stergeo de la pr si de pe conturile celellate. si nu-i mai raspunde l mesaje ignoro de tot. cand vezi un mesaj de la ea treci la urmrolling on the floor si dao naiba
2 ea nu stie ce sa faca pentru ca este pr cu ea si o fi si timida spune-i poveste si spune-i ca nu vrei sa iti bati joc de pr ta da sa se uite si ea la mesaje sa vada ca ea iti da tu nici no bagi in seama. castigai increderea

| alylove15 a răspuns:

In legatura cu prima fata spune-i ce simti ca nu iti place de ea si ca te dispera,ca vrei sa scapi de ea, ca nu o suporti, alceva nu ai ce sa ii faci fa-o sa inteleaga ca nu are nici o sansa cu tine.
In legatura cu a doua incearca sa fi apropiat de ea sa ii vorbesti frumos sa ii faci complimente...te descurci uwinking si poti sa ii explici sitoatia cu prima fata sigur stie situatia spune-i tot si dai explicati.
Multa bafta!

| Alessyaaa a răspuns:

Stii ce cred eu? Am impresia ca prima fata e geloasa pe a doua fatalaughingHai ca le iau pe numerelaughing)Esti sigur ca fata 1 nu a aflat de fata 2?laughing)Ea chiar te iubeste,te iubeste mult, e moarta dupa tine si ar face orice ca sa fiti impreuna. Spune-i asa:Imi pare chiar rau, dar eu nu te pot iubi.Stiu ca intr-o zi o sa gasesti baiatul care sa te iubeasca la fel de mult cum o sa-l iubesti si tu.dar eu nu sunt ala.Scrie-i asa si poate o sa mearga.In legatura cu cealalta fata,asteapta raspunsul ei, si nu-i mai scrie, ca sa nu creada ca esti vreun disperatlaughingSi... fata 1laughing:pana nu va gasi pe altcineva, nu te va uita.Nu are cum, se va gandi intr-una la tine.pana va intalni un alt baiat care sa o iubeasca.Atunci va fi topita dupa el...bla bla.indragostita,moarta dupa el.Deci,vezi,nu ai niciun prieten care sa o placa? Te va lasa in pace in felul asta.Tu spune-i asa cum ti-am zis eu, nu te va uita, dar macar ii vei spune ce simti*CE SIMT EU*laughing)Succes!

| tiutiunicovartur a răspuns:

Ideea mea este "ca sa scapi de fata de 15 ani trebuie tu sati stergi facebook-ul si daca vrei sa-ti faci altul.
Dar despre a doua fata ce sa-ti spun. Daci iti place mult de ea trebuie sa o cuceresti asa ca nu cumva sa cazi in plasa ei dar foarte atent. dar daca ea se gindeste mult crede-ma fata aceasta nu este pentru tine

| Masnita_Ileana_1997 a răspuns:

Am 2 facebook-uri pe acelasi e-mail cum as putea sterge unu dintre ele? raspuns urgent,