| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica dilema dacă aș putea-o numi așa! Uite ca prietena mea i s-a făcut dor de mine și s-a băgat in seama, m-a căutat. A zis ca la ultima cearta a renunțat la ăla si ca nu mai vb cu el, i-a șters toate mesajele de pe Facebook. In seara asta am auzit un mesaj venind in timp ce era la servici, i-am cerut sa ne intalnim și după aia i-am cerut sa văd mesajele de la el. El încă o caută și ba mai mult, ii trimite declarații de dragoste și ca o iubește (convorbirea e scurta și ca ea nu prea ii scrie mult) după asta ea zicea, nu ai cum ca nu ma cunoști. Spuneți-mi va rog, ma iubește? Ma vrea pe mine dacă s-a întors la mine? Ea zice sa nu mai fiu supărat pe ea ca nu are nimic cu el și ca am văzut cum i-am răspuns, și ma roagă .....tot ca înainte de ultima cearta se comporta. Ma imbratiseaza, ma săruta, sta pe brațele mele cu capul... ce sa mai înțeleg? Ma vrea pe mine? Sau poate a șters mesajele ei și l-a lăsat pe al lui sa văd ca nu mai vb cu el! Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Am citit si cealalta intrebare a ta si cred ca e timpul sa pui un pic piciorul in prag.
Nu ar trebui sa mearga cu linguseli si ar trebui sa ii spui franc, ori il blochezi peste tot sau iti schimbi nr si aveam o perioada de "proba" prin care sa vad ca ma iubesti si ca intre voi a fost doar o discutie aiurea, ori am terminato.Sau spune-i sa iti de-a telefonul sa vorbesti tu cu el sa ii spuna sa o lase in pace si vezi cum reactioneaza.
Nu poti sa stai langa persoana iubita si ei sa ii trimita altul mesaje de dragoste. Daca ala e anul tau de nastere esti suficient de mare si matur sa intelegi cand e ceva serios sau cand isi bate joc de tine.

29 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Prietena ta a incercat ceva cu altul si nu a mers.
A incercat sa intre o relatie cu altul si nu s-a putut din anumite motive.
Ai zis la intrebarea anterioara ca ea ti-a arata ce a vorbit cu el pana intr-un anumit punct dupa care nu ti-a mai aratat pentru ca ascundea ceva, era ceva acolo ce tu nu trebuia sa vezi.
Intrebarea e : De ce nu trebuia tu sa vezi? Eh, pentru ca vorbeau chestii ce nu se vorbesc cu altii in timp ce esti in o relatie.
Te-a mintit, te-a tradat.
Daca tu crezi ca vrei sa-i oferi inca o sansa si inca o oportunitate sa faca exact acelasi rahat din nou, ofera-i inca o sansa.
Poate se pocaieste si nu mai face din nou, nu?
Deja e de rahat relatia ta cu ea.Eu as lasa-o fara niciun dubiu.
Nu merita sa tolerezi asa ceva, mai bine stai cu una cu care sa faci sex decat intr-o relatie cu o penibila ca gagica'ta.
Dar dupa cum am zis, faci ce vrei.

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Am înțeles, in timp ce ii spuneam anumite chestii ca nu e bine ce face ea îmi răspundea ca nu e nimic și râdea. Deci și asta e un semn ca ma prostește as zice. Dar o mai încerc odată cu mesajele sa ii caut ce vorbește cu el și dacă ma refuza o las balta!

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Ea mi-a spus ca el încearcă cu ea și ea nu vrea cu el și nu știu ce. Dar când ne-am certat ultima oară și ne-am ‘impacat’ acum ea spunea ca nu mai vb cu el și surpriza, ii Răspunde dar nu așa des. De exemplu aseară ia trimis mesaj și ea nu a răspuns, dar as zice ca totuși ia răspuns când a ajuns acasă

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Treaba cu mințitu i-am spus ca ma mințit, ea zice într-una ca nu ma mințit cu nimic pana acum. Zice ca nu am avut încredere in ea pana acum, cum sa am dacă ma minte?! Mi se pare corect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După asta ea zicea, nu ai cum ca nu ma Cunoști - Să-ți mai explic ce înseamnă și asta? Înseamnă că de fapt ea pe el l-ar vrea, dar îi e frică, fiindcă știe ce lepră jegoasă se află și îi e frică de când o să-și dea și el seama cu cine tratează că o va lăsa cu buza umflată și va rămâne și fără el, și fără tine. Ăsta a fost un răspuns de manipulare și de eschivă. Îl manipulează pe el să îl pregătească, să fie dispus să lase cât mai mult de la el și în același timp să îi facă ei o favoare, în felul ăsta făcând-o mai importantă în sufletul lui. Cât pentru tine apare doar ca un răspuns de așa zis refuz, aparent dezinteres, aparent o barieră "nu se cunosc, deci nu are ce fi între ei" (oare?) Dar dacă el îi dă ok-ul, s-a lăsat manipulat, ea asta și căuta, a obținut de la el ce vroia, l-a adus în punctul de compromis, deci acum se poate lăsa cunoscută. Ura!

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Am înțeles. Aseară am ajuns la un acord, sa ii văd mesajele de la el ori de câte ori vreau eu și săi caut in telefon. Oare ce vrea sa zică cu asta?

| anonim_4396 explică (pentru Adrian_Ady_1985):

Ce inseamna? Inseamna ca vrea sa te faca pe tine sa crezi ca ea e asa de importanta incat o cauta altii pe ea (nu sa zica de fapt ca nu isi permite inca sa se bage definitiv cu respectivul... ca ii e frica, inca nu l-a prins in plasa bine si nu vrea sa ramana pe uscat) Inseamna ca vrea sa te tina incurcat pana poate poate il face pe ala sa-i cada in plasa, il manipuleaza si pe el ca vezi Doamne, ea e importanta, are iubit, are pe cineva, cineva care o tine chiar si in conditiile in care ea de fapt a calcat stramb (ca sa vezi cata valoroasa e ea... ) deci e "probata" e "marfa buna" ea, sa inchida ochii la restul. Te tine practic de back-up. Si intre timp te mai si suge de energie pozitiva, isi umfla ea orgoliul, in timp ce tu cazi de lak3, ramai doar alt maimutoi care i-a dat atentie, alt pion in jocul ei de-asi da level la importanta. Si in caz ca nu o sa-i mearga si nu o sa-i mearga cu ala, macar te are pe tine. Pana i-o pica altul la ficat.
Ce mesaje sa-ti arate? Iti arata exact ce-i trimite ala, adica "vezi, ma cauta, dar eu il refuz. Si el tot ma mai cauta". Ca doar ce-i scrie ea lui de fapt poate sa stearga oricand, intr-o secunda.
In concluzie, ce vrea sa zica e ca de fapt ea te face cum vrea, chiar tinandu-te de mana. Banuiesc ca pentru ea e chiar amuzant cum te joaca dupa bunul ei plac si cum te are legat de degetul ei mic. Asa de tare i se umfla penele cand vede ca ii merge, ca ii vine sa explodeze de mandrie si de fericita si impacata ce se simte cu ea insasi si cu abilitatile ei de manipulare (doi fraeri de-odata pe un singur deget. Si pe fata)

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat ce spui, ma și ținut de mâna aseară, ea pe mine!

| gabriielaaa a răspuns:

Ti-am zis eu ca e posibil ca ea sa nu stie ce vrea, acum se pare ca te vrea pe tine si cu ila incearca sa o termine. din cate vad tu tii la ea spune-i asta si normal ca daca ii place sa stea cu tine inseamna cai bine ei tine la tine.

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru gabriielaaa):

Ma întrebat aseară cât de mult țin la ea, i-am zis ca foarte mult. A zis ca se bucura! Dar nu o înțeleg. Am văzut ca nu ii mai Răspunde la mesaje ca înainte, aseară nu ia răspuns, mai era un mesaj pe la amiaz la care tot nu ia răspuns. Oare sa țină la mine, sa vrea cu mine, sa las sa treacă timpul mai un pic sa văd ce se petrece? Am întrebat-o cr alege între mine și el, ma ales pe mine, am avut un răspuns foarte rapid. Nu știu ce sa mai zic...

| anonim_4396 explică (pentru Adrian_Ady_1985):

Ma întrebat aseară cât de mult țin la ea - Aoleooo! Ma apuca rasul deja! laughing Adica vrea sa stie "ia sa vedem cat de fraier e fraeru', cat de departe pot sa merg cu celalalt fara sa considere ca intind coarda"... laughing A lasat-o intai mai moale si acum testeaza terenul, sa vada unde ti-e limita, cat de bine trebuie sa se ascunda, cat ii permiti sa intinda vrajeala. Nu de alta dar trebuie sa-i mai dea si aluia putina apa la moara din cand in cand, exact cat sa fie disperat dupa ea, dar sa nu-si piarda nici interesul, trebuie sa-l tina exact in zona aia calda unde il are ea cel mai bine la mana. Nu mai zic nimic... ma doare burta.

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate? dar nu știu, o săi verific telefonul in seara asta sa văd dacă a mai vb cu el. Numai ca s-ar putea sa ii fii spus cum se sterg mesajele lui separat ca săi rămână numai alea de aseară. Nu bag mâna in foc ca cică frige laughing

| gabriielaaa a răspuns (pentru Adrian_Ady_1985):

Dai timp finca nu toti stim din prima ce vrem si ai tu nevoie sa ai incredere in ea

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Adrian_Ady_1985):

Si asa o sa va hârâiți tot timpul? Va place o astfel de relatie amandurora: ca soarecele si pisica?
Tu crezi ca odata cu aceasta fata s-au terminat femeile libere? Doamne, oare de ce unii dintre noi-barbatii-sunt asa de prosti incat se lasa jucati pe degete de femei?
Mai baite, o sa repet tot timpul: Dupa femei si tren sa nu alergi nciodata: vin altele.

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu alerg, ai dreptate ...eu doar vreau sa știu ce are la ‘capatana’ aia. Dar după cum se vede ea se joaca și nu-i pasa. Mulțumesc

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru gabriielaaa):

Adevărat! Dar dacă vede ca am încredere in ea, ea o sa ma minta mai mult din simplu fapt ca i-am recăpătat încrederea. Eu in momentul de fata nu am încredere in ea, i-am și spus asta. Mulțumesc

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mai întâi ii iau tot ce i-am dat ei și după o sa închei cu ea

| VICTORTPURO a răspuns:

Adrian tu nu ai respect de sine daca te intorci la cineva care te-a tradat, in majoritatea cazurilor asa si se intampla, pleaca la altcineva si apoi peste un timp vrea sa revina la tine si vine cu mii de scuze ieftine, este alegerea ta si procedezi cum iti doreste inima, insa oamenii de acest fel trebuie tratai caatare, te debarasezi total de asa oameni, faptul ca a plecat de la acel tip si vrea sa fie cu tine nu este o garantie ca va fi totul ca uns a doua oara, e o chestiune de timp pana ajungi in rutina, apoi o sa suferi cand o sa iasa cu altul dupa spatele tau si o sa iti dea iarasi papucii cum ii face si baiatului respectiv, chiar daca mai simti ceva pentru ea trebuie sa treci peste, o sa iti gasesti tu o fata normal cu care sa incepi ceva nou si de pe pagina noua, decat sa dai pagina inapoi si sa pierzi timpul cu cineva care nu iti mai merita atentia, sper ca te-am ajutat cu un sfat, mult success.

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru VICTORTPURO):

Buna! Nu m-am întors eu la ea, ea ma căutat și spunea ca nu mai vb cu el și ma ales pe mine dar văd ca încă ii Răspunde dar nu așa des. Aseară iar ia trimis mesaj și nu ia răspuns, pana a ajuns acasă cred. Nu pot sa o înțeleg cu fazele astea. Mulțumesc

| VICTORTPURO a răspuns (pentru Adrian_Ady_1985):

Nu conteaza ca te-a cautat ea pe tine, e acelasi lucru, dupa cum am zis un om care te-a tradat trebuie dat in uitari, in fine procedezi cum doresti, eu am incercat sa iti redau o imagine rationala a lucrurilor ce priveste persoanele de acest gen, doar asa ca sa stii pe viitor, nu conteaza daca ea te cauta, trebuie sa iti fie paralel, deoarece ea te-a tradat pentru altul, si acum vine iar la tine, nu ti se pare straniu si fara sens?

| Adrian_Ady_1985 a răspuns (pentru VICTORTPURO):

Pai da, am înțeles. Dar de ce vine la mine după ce i-am zis ca s-a terminat? Aseară am ajuns la o înțelegere, săi caut in tel ori de câte ori simt, a fost de-acord! Nu poate totuși sa șteargă din mesaje pana la ultimul mesaj de aseară văzut de mine?! Poate, numai ca dacă ii mai trimite el mesaj o sa vb eu cu el cum spuneai cineva mai sus și bine gândit aici, sa văd ce vb ei. Ma dau drept ea. Dacă nu vrea asta ascunde ceva.

| VICTORTPURO a răspuns (pentru Adrian_Ady_1985):

Deci sa inteleg ca tu esti cel care a propus sa va despartiti? eu din ce intelesesem era ca ea plecase la altul.

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Eu in locul tau imi puneam mintea la contributie, oricat de mult m-ar durea, eu renuntam la ea din simplul motiv ca nu merita increderea ( cazul tau ) daca esti barbat renunta si cauta-ti alta, nu lasa sentimentele sa te domine, sunt oarbe.

| EMadalina94 a răspuns:

E important ce a ales! Dacă îl dorea pe el nu era cu tine.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru EMadalina94):

Cea mai retardata chestie citita azi " Daca il dorea pe el nu era cu tine", hai sa mori tu?
Daca nu iti permiti un bmw si iti cumperi un logan asta inseamna ca nu ai vrea sa ai un bmw? thinking
Nu esti prima care gandeste asa, retardat mod de gandire mai aveti unele.

| EMadalina94 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

? Amuzant, mă bucur enorm că sunt destul de interesantă să te intrige părerea mea. Dar ce nu ai inţeles tu e că am dreptul ca si tine să scriu un sfat fie el bun sau rau INTELIGENTULE. Până la urma eu nu sunt un personaj fictiv! Din spatele tastaturii e ușor sa ai păreri NU?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru EMadalina94):

Doar nu am fost de acord cu ce ai zis, nu inseamna ca am ceva cu tine. happy