| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ...Am aproape 13 ani si de ceva vreme gasesc pe chiloti o pata alba.Sau mai bine spus transparenta.
Ce este acea pata? Vreau un raspuns mai detaliat.
Mentionez ca inca nu mi-a venit ciclu.

Răspuns Câştigător
| IngerPierdut1996 a răspuns:

Acea "pata alba " se numeste secretie vaginala, daca e alba e in regula organismu tau.
Iar cand e transparenta atunci indica momentul ovulului la maturitate (adica atunci ai putea ramane insarcinata dupa un act sexual neprotejat)
Stai linistita, acele pete sunt normale pentru o fata.
iti recomand sa folosesti proteslipuri ( always, bella, carefree)
Si de acum sa fi mereu pregatita ( sa ai la tine mereu 1-2 absorbante)
Funda? :*

5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Ar putea fi o ciuperca, dar la varsta ta nu e cazul.Se intampla deoarece e pe cale sa-ti vina ciclul. Fara stres, totul este in regula.

| Azµre a răspuns:

E normal atâta timp cât nu își schimbă culoarea sau curge în exces. O culoare alb branzit indică o infecție, la fel și alb-gălbui sau maroniu, să nu vorbim de alb verzui... Atâta timp cât este în prametrii normali nu trebuie să te îngrijorezi.

| catosp a răspuns:

Inseamna ca Dumnezeu ti-a incurcat organele sexuale...

| Crash0 a răspuns:

E pe cale sa iti vina. asa se intampla la fete, e normal. De acum in colo vei avea mereu acea" pata alba "

| IngerPierdut1996 a răspuns:

Multumesc pentru funda kiss