| AlissxD a întrebat:

Am o intrebare mai intima, de cateva zile gasesc pe chiloti o pata maro. Am aproape 14 ani si nu mi-a venit menstruatia.Sunt foarte speriata! Ce poate fi? Va rog sa imi spuneti din experiente, daca si voi ati avut, daca este mentruatie si va rog nu vreau raspunsuri rautacioase.
Va rog raspunde-ti daca stiti cu adevarat ce e, nu vreau sa va dati cu parerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| geo986 a răspuns:

****rolling on the floor

| Oanaa82 a răspuns:

Inseamna ca ti-a venit menstruatia. Spune-i mamei tale si ea te va mai sfatui.Cumpara-ti niste absorvante!

| AlissxD explică (pentru Oanaa82):

Dar de ce e maro?

| Oanaa82 a răspuns:

Si daca te-a durut burta sau te va dura inseamna ca ti-a venit menstruatia

| AlissxD explică (pentru Oanaa82):

Si tu ai avut asa? nu mi se pare normal sa fie maro...

| Oanaa82 a răspuns:

Da,draga mea e normal sa fie maro.Din cate stiu eu culoarea de obicei este un maro sau un cafeniu sau rosu.Nu iti face griji! Inseamna ca ti-a venit sau iti va veni.O sa te obisnuiesti! Daca mai vrei sa imi pui intrebari, iti raspund cu mare drag.

| Nina95 a răspuns:

Inseamna ca ti-a venit, sau probabil o sa-ti vina.