| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am avut norocul sa fiu intr-o relatie cu o fata super frumoasa, cel mai mult conteaza ca o iubesc. Problema este ca nu ma simt in stare sa o mentin. Eu sunt un baiat mai retras si mai timid iar timiditatea mea dispare doar cand sunt singur cu ea. Nu sunt bine facut am si putina burta chiar si pot spunr ca sunt un baiat cuminte. Ea primeste mesaje de la baieti populari si bine facuti, dar le spune ca are prieten. O iubesc mult si nu stiu cat o sa stea langa mine si nu o sa se gandeasca : "Eu sunt curtata numai de baieti calumea, ce mai stau cu asta". In fiecare noapte ma macina acest subiect...

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Atunci misca.te la sala si mai ocupa.te si tu de aspect! Esti tanar inca, iti poti modela corpul mai usor!
Asa ca ce mai stai?! Daca iti place cum arati, esti si mai increzator si timiditatea dispare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inseamna ca te place tocmai pentru ceea ce esti, un refugiu pentru ea. Chiar daca ea e frumoasa si curtata de multi, nu inseamna ca isi si doreste sa fie populara.
Nu te mai gandi la ce nu poti face, gandeste-te ce poti face, surprinde-o, implica-te in relatie.
Daca stai si nu dormi noptile gandindu-te cat de mult o iubesti, nu rezolvi nimic, suferi degeaba.
Profita de faptul ca te-a ales asa cum esti, asta inseamna ca nu trebuie sa te schimbi. Nu trebuie sa devii unul din aia care iti fac tie concurenta, daca ea e cu tine, si nu cu aia.
Fii atent doar sa nu fii luat de fraier, chiar de catre ea. Nu stiu ce varsta aveti, dar undeva mai sus, de la 17 in sus, mai sunt fete care isi iau cate un baiat cuminte de fraier, ca sa aiba o acoperire, si il inseala in draci, mai pe romaneste.
Capu' sus, prezinti interes pentru fete, asta e cel mai important. Acum ai grija de ea, si fii barbat.

| SkyPilot a răspuns:

Fa si tu ceva sport ca sa arati mai bine.
Poarta-te bine cu ea, arata-i ca o iubesti si ca e speciala dar fara sa devii catelul ei si fara sa fii siropos. Adu mereu ceva nou, frumos si suprinzator in relatie. Creeaza o multime de amintiri frumoase. Si ai incredere in tine, conteaza foarte mult!

| sofisis a răspuns:

Gandind mereu asa, cu siguranta o sa o pierzi. De ce nu faci ceva sa arati mai bine? De ce nu incerci sa fii mai sociabil si mai putin timid, macar cand e vorba de ea? Nu te stresa degeaba... fata e cu tine, deci a vazut la tine ceva ce nu a vazut la ceilalti.Nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

încă mai e cu tine pentru că te iubește pentru ceea ce ești. nu te schimba dacă nu vrei asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei0712 a răspuns:

Poate ea te place pentru cine esti nu pentru cum arati si fiind timid se simte mai insiguranta cu tine decat cum ar faceo cu unul care s-ar da la ea sau alte chestii deci ar trebui sa nu t mai macine acest subiect!