| gabriele_2231 a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani iar de vreo 4 luni ne'am despartit....in perioada asta ne'am mai vazut, era un fel "nici cu mine, nici fara mine"...recent am avut contact sexual si am ramas insarcinata!
Sa ii spun sau nu?

Răspuns Câştigător
| ShamelessQboy a răspuns:

Frica! De ce?
Un copil cred ca este cel mai frumos lucru pe care putem sa-l facem! ADOR COPII... ai sa vezi ce ai sa-l iubești atunci când ai sa-l tii in brate! Merita tot efortul... Și el cred ca va fi fericit, sau poate nu-i maturizat suficient sa inteleaga ce inseamna asta!
Felicitări, sa aveti grija de micuț!

13 răspunsuri:
| gabriele_2231 explică:

Pai imi e frica de ce o sa zica....are 26 de ani si eu 24!

| NRazvan a răspuns (pentru gabriele_2231):

LAs-o dracu' de frica zii! Repede! Ca e belea mare!

| sofisis a răspuns (pentru gabriele_2231):

Pai, la un moment dat tot o sa vada ca esti gravida.
Dar iti dau un sfat: copilul asta tine-l pentru ca vrei tu. Indiferent ce zice el. Nu ar trebui sa conteze ce zice el. Daca tu esti la momentul in care poti avea grija de un copil, parerea lui e irelevanta.
Si...frica de ce? In cel mai rau caz nu ii pasa de tine si de copil.

| angellom a răspuns (pentru sofisis):

Putem sa vorbim in privat?

| gabriele_2231 explică (pentru angellom):

Despre ce anume?

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Spune-i. Poate revine lavremurile bune.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sa-ti vina mintea la cap, intai de toate. legaturile amoroase mu sunt pantofi de care sa te plictisesti, apoi sa-i porti ca asa este moda. nastere usoara

| HazelEyes77 a răspuns:

Trebuie sa i zici evident. Chiar daca nu reactioneaza intr-un mod pozitiv la aflarea vestii e mai bine sa stie totusi. Apoi decizi ce vei face mai departe.

| PersonajFictiv a răspuns:

Da,trebuie.
Amandoi l-ati facut, nu doar tu, nu e asa?
El e tatal, are si el dreptul sa stie ca are un copil.

| munteanuionvictor a răspuns:

Da,binențeles că trebuie să-i spui.

| al3ks a răspuns:

E cam rău ar fi bine sa îi zici. Dacă nu îi zici acum sa nu zică ca nu e copilul lui și te baga pe tine la belea.
Și în privita copilului. Este un suflet, un dar de ls d-zeu ar trebui păstrat.voi decideți ce faceți cu el.

| Butin a răspuns:

Ar trebui sa ii spui.

| DrScurtu a răspuns:

Fa i o surpriza dupa ce ai nascut!