| Jack99 a întrebat:

Am cunoscut o fata super si am impresia ca ea ma place. Ne intelegem foarte bine e o persoana super. Eu am 23 de ani si nu am avut niciodata prietena si nu stiu ce sa fac. Vorbim foarte mult, radem impreuna, ne zambim, ne dam atentie, dar cam atat. Ma gandeam sa ii spun, ca nu am mai fost niciodata cu o fata dar am ezitat. Mi as dori foarte mult sa fie ea prima mea prietena. Voi ce ma sfatuiti sa fac?

8 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Salut, Nu crezi ca ar fi timpul sa lasi timiditatea asta de elev clasa a 9-a deoparte? Ai 23 de ani si esti singur, bine asta nu e o tragedie, dar daca ai gasit persoana care iti da atentie si te face sa te simti bine si sa zambesti de ce sa ratezi ocazia? Sincer nu stiu ce sa zic ai putea sa ii spui ca ai fost singur pana acum sau ai putea pur si simplu sa nu aduci subiect de foste relatii samd, asta in cazul in care nu te intreaba ea, daca e mai curioasa din fire si majoritatea cam sunt.
In alta ordine de idei cred ca ar trebui sa faci primul pas, pentru ca daca si ea este de varsta apropiata cu tine nu cred ca a fost singura pana acum si proabil a mai fost abordata de altii si vede diferenta, daca nu incerci poate se gandeste ca nu o placi, o vezi ca pe o prietena, ca ai prietena samd.
Nu e timp de pierdut pune mana pe telefon, o scoti undeva la un suc, ceai, cafenea, un club si treci la fapte.Ai putea sa o intrebi eventual daca ea s-a gandit la posibilitatea de a fi ceva intre voi si ce parere are despre chestia asta.Vezi ce raspunde daca iti zice ca si ea s-a gandit treaba e ca si rezolvata, o iei de mana si o saruti ca nu este asa greu, trebuie pur si simplu sa iti invingi tu teama pe care proabil o ai, si daca nu o sa mearga cu ea sigur maine o sa apara alta asa ca nu pot decat sa iti urez bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Sa actionezi iute, pana nu ti-o ia altul!
Invit-o in oras, invit-o la un film sau la o cafea, nu mai sta, ca se plictiseste si pleaca dupa altul!

| Jack99 explică (pentru Violleta2022):

Acuma e plecata din oras.

| mentholinks a răspuns:

Daca nu te-a intrebat de relatii anterioare inseamna ca cel mai probabil nu este interesata de o relatie amoroasa cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu risti, nu castigi.

| SkandallKamataru a răspuns:

Trebuie sa mai eziti câţiva ani.

| Eduard196 a răspuns:

Ati iesit impreuna pana acum? Daca nu faceti-o. Du-o undeva nu neaparat la restaurant dar undeva sa va si plimbati si dupa sa si mancati. Fetele, cand au stomacul plin sunt mai receptive la romantism. E demonstrat stiintific. Si dupa masa spune-i ca o placi! Din ce imi spui tu te place si ea asa ca fa pasul ca nu-i mare lucru! Ea asta asteapta

| Yon1470 a răspuns:

Nu-i spune nimic si nu da de inteles ca ti-ar place, altfel risti sa fii considerat nebun.Las-o sa mai fiarba 10, 15 ani si apoi ii poti spune, asta daca nu moare de batranete! Bafta!