| AlexJB a întrebat:

Need Help, People! Deci, ideea e ca am in clasa o fata de care imi place. Vorbim, ne intelegem bine, venim mereu spre casa impreuna de la scoala. Ne intelegem super. Doar ca nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea. Cred ca putin ii place si ei de mine. Nu stiu sigur. Please, help! Funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Narcysa a răspuns:

Alex,fi atent: Pui o prietena comuna/un prieten comun sa o intrebe pe mess daca ii place putin de tine...apoi vorbesti cu acel prieten/a de ex pe mess:
Tu: Doamne deci...(numele ei sau porecla) e super de treaba, ma inteleg super cu ea chiar pot sa spun ca e cea mai buna prietena a mea si ca, bine bine, o plac.(Apoi prietenu/a comuna sa zicahappy
P.c: Chiar asa? O placi?(Si tu din nou)
Tu: DA! (Daca ii trimite prietenu comun conversatia asta de mai sus fetei pe care o plaki iti garantez ca iti va marturisi ca ii place de tine. Sper ca ai inteles ceva si ca te-am ajutat. Pupici si mult noroc Alex!

| AlexJB explică (pentru Narcysa):

Nu e o idee rea. E chiar una foarte buna. Voi incerca. Mersi mult de idee. Ti-am dat funda. Si mersi la toti pentru raspunsuri! :*

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai intreab-o pe drum daca are prieten, si spune-i: "Pai, uite, eu te plac." thinking Eu asa as face.

| Narcysa a răspuns:

Ms Alex:*Pup si noroc.

| kAkA_2397 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine eu ma gandeam ca ar trebui sa-i spun ce simt pentru ea

| AlexJB explică (pentru kAkA_2397):

Asa este, dar e destul de greu.