| 4ever_4560 a întrebat:

Am cunoscut un baiat in vara lui 2010. Dupa fata, am crezut ca este mai mic decat mine, dar de fapt era de aceeasi varsta cu mine (este putin mai scund decat mine)oadata a venit pe strada pe la mine si m-a salutat, stiindu-mi numele, iar eu l-am salutat nestiindu-i numele. Am facut rost de id-ul lui si am stat in acea seara de vorba...
La inceputul scolii s-a mutat la noi la scoala. Relatia de prietenie intre el si mine s-a cam delasat, cand ne intalnim, nici nu na mai salutam, uneori il salut eu si imi raspunde. la scoala il vad mereu prin pauze. cand am fost intr-o zi cu scoala sa impartim niste pliante, era si el acolo. intruna se uita la mine, iar eu cand m-a uitam la el isi lua privirea si se uita in alta parte. Odata, la scoala intarziasem si am alergat. el era in curtea scolii cu un grup de prieteni si stateau de vorba. inca nu se sunase, si el o lua la fuga spre clasa cand m-a vazut. nu stiu de ce nu vrea sa vorbeasca cu mine. Prieteni imi spun ca ma place, poate fi adevarat ca la inceputul verii(2010) se uita numai la mine si nu isi mai lua ochii, iar cand ma uitam la el privirea nu si-o mai schimba, ca acum.
voi ce credeti? ma place sau nu? am sanse? Sincer (FUNDA)

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cred ca da.

| katy a răspuns:

E rusinos, vorbeste cu el daca esti tu mai tupeista

| alexutza003 a răspuns:

Da 50% sanse sa te placa e posibil sa fie mai timid atunci cand place pe cineva si probabil se gandeste ca tu nu il placi pe el de aia probabil te evita ce spui tu din gesturile lui reiese ca te place cel mai bine incerca sa faci tu primul pas baga-l in seama pe mess salutal la scoala insa nu insista prea mult acordai 2 saptamani daca in timpul asta vezi ca incepe si el sa isi dea interesu pentru tine continua, daca nu vezi pic de interes uital

| SpecialGirl a răspuns:

Este posibil sa te placa dar este mai timid si nu vrea sa-ti arate asta.

| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu zic sincer ca te place dar cel mai bine e sa vb u cu elhappy

| Yoyo7949 a răspuns:

Cred ca te place, dar este el timtid.Fa tu primul pas daca el nu are curaju.In niste momente ca acestea e bine sa fii tuu baiatauhee hee

| Formula449 a răspuns:

Doar Incearca sa fie indiferent cu tine ca sa il placi mai mult! Si uite ca ii reuseste! Ar trebui sa te duci la el si sa ii spui ce s-a intamplat, ce are, iar, apoi, sanse mare sa spuna ca te iubeste!

| olivia21love a răspuns:

Eu zic ca te place rau de tot! Am o solutie, intrea-bal!

| MagicGirl a răspuns:

Dupa ce ai zis mai sus, ca se uita la tine si cand te uitai la el isi intorcea privirea, cred ca te place adica, toti baietii fac asa( si sa fim sincere, si noi facem l fel cateodata) poate ca ii e teama de ceva, sau prietenii lui te cred mai altfel, si nu vrea sa se faca de ras(iti spun din proprie experienta asta).sau, ar mai fi o varianta. stii sigur ca nu are nicio prietena? poate ca are pe cineva, si la tine se uita asa, ca orice baiat karuia ii place de o fata, dar nu vrea mai mult...nu stiu...ar trebui sa incerci sa faci cat mai multe activitati cu el, sau sa te intalnesti "din intamplare" cu el prin mai multe locuri.Si daca te va ocoli si atunci, inseamna ca nu vrea mai mult cu tine.asta e parerea meahappy