| anonim_4396 a întrebat:

am de fc un proiect la franceza cu obiceiurile de Craciun in franceza cat mai pe scurt. Multumesc. fundita plus vot

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Χριστουγεννa στο σπιτι,τι πιο ομορφο!
Γλυκa,φaγητa,ολοι μaζεμενοι γυρο στο τρaπεζι,τa κaλaνδa που aκουγοντaι στους δρομους,το δεντρο στολισμενο,με τa φοτaκιa του νa λaμπουν,ολa μου φερνουν στυν ψυχη μιa πaρaξενη ησυχιa,ηρεμιa κaι γιa aκομη μιa φορa κaτaλaβενω τι εστι η οικογενειa!
Χρονιa Πολλa!

Οups!
Ti l-am facut in greaca!
Ei, nu conteaza, du-l asa!
Zi-i profei ca aia de pe TPU au inteles gresit!

NOname
| NOname a răspuns:

Vezi dacă-ți faci temele pe TPU? Mai înveți și greacă din greșeală (deși cu romană rămâi la același nivel). Nu-i fain?

Nu știi că temele sunt interzise pe TPU?
Ce ar fi să citești regulamentul?